Speedify uygulaması nedir ?

Speedify uygulaması  hakkında  bir  haber  okudum   internet  hızını  artıran  bir  programmış  anladığım  kadarıyla .  Tam  olarak  anlatabilirmisiniz  rica  etsem .   Ben  doğrumu   anlamışım ?  Speedify uygulaması  nedir ?  Ve  tavsiye  eder misiniz ?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Speedify uygulaması/programı birden fazla özelliği kullanıcılarına sunuyor.Bunların içinde en belirgin ve dikkat çekici özelliği Wi-Fi ve Hücresel ağları aynı anda kullanarak interneti hızlandırmayı vaat etmesi.Aslında programın internetinizi hızlandırırım lafının arkasında da bu var.Uygulama hem Wifi hem hücresel ağa aynı anda bağlanıyor ve ikisinin hızlarını kullanabiliyor.Bunu yapma mantığı da bilgisayardaki Internet Download Manager programında olduğu gibi verileri paketlere ayırması ve her paket için ayrı veri işlemisi yatıyor.

    Ayrıca Speedify uygulaması size VPN özelliği de sunuyor.VPN sayesinde internetinizi farklı ülkelerden bağlanmış gösterebilir, hem Türkiye de yasaklı olan sitelere girebilir hem de Türkiye'de hızı kısıtlanmış olan sitelere daha hızlı girebileceğinizi vaat ediyor.

    Speedify ayrıca kullandığınız internete kotalar koyabilmenize olanak tanıyor.Böylece belirli bir GB boyutu kota kullandıktan sonra size uyarı vererek fazladan ücret vermenizi engellemeyi amaçlıyor.

    Kısacası Speedify interneti hızlandıracağını vaat ederken;

    • WiFi+Hücresel ağ kombinasyonunu kullanır ve size yüksek hız vermeyi hedefler.
    • VPN özelliği sayesinde Türkiye de yasaklı veya hızı kısıtlanan sitelere yüksek hızlı girmenizi hedefler.

    Bu açıdan bakıldığından uygulamanın interneti hızlandırıacağını söyleyebiliriz.Ancak bu sanıldığı kadar yüksek olmayabilir.

    Uygulama milyon kez indirilmiş ve test edilmiş bir uygulama.Bu açıdan uygulamayı indirerek siz de test edebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Yalnız rica etsem Hücresel ağ ne demek ? Birde VPN özelliğnin ne işe yaradığını anladımda tam olarak ne olduğunu anlayamadım . Yani buda program gibi bir şey mesela ? mat7 7 yıl önce
    • Hücresel ağdan kasıt, 3G - 4,5G (LTE) gibi mobil operatörlerin ağları.Hücresel ağ mobil operatörler üzerinden internete giriş olarak da tanımlanabilir.Evet dediğiniz gibi VPN telefona kurulan farklı bir uygulama.Bu uygulamanın amacı sizin ve internetin arasında bir köprü oluşturmaya yarıyor. Şema ile gösterirsek : Telefonunuz --> VPN --> Internet. VPN kullanım amacı genelde yasaklı ve türkiye de yavaş olan sitelere daha hızlı girmek oluyor.VPN kullanıldığı zaman, sanki farklı bir ülkeden internete giriyormuşsunuz gibi kabul ediliyor. VPN'i internete bağlanmada kullanılan ara köprü olarak düşünebilirsiniz. @ebruli ismailsarp 7 yıl önce
    • Ne kadar güzel anlaşılır açıklamışsınız gerçekten tebrik ediyorum . Sağ olun . Ben öyle yasaklı sitelere falan girmek istemiyorum, istediğim sadece internetimin daha hızlı olması . Bu yüzden bu programı kullanmalımıyım sizce ? @ismailsarp mat7 7 yıl önce
    • @ebruli denemekten zarar çıkmaz.Bunun için söyleceğim net bir cevabım bulunmuyor.Bazı durumlarda işe yarayabilir ama bazı durumlarda da dezavantaj olabilir. ismailsarp 7 yıl önce
    • Nasıl bir dezavantajı olabilir ? @ismailsarp mat7 7 yıl önce
    • Örneğin programı çalıştırdınız ve Wifi+Hücresel ağı birleştirdiniz.Ancak Wi-Fi ağı çok kalitesiz ve yavaş.Bu size dezavantaj oluşturabilir. @ebruli bunun terside olabilir tabi ki. ismailsarp 7 yıl önce
    • Denemek gerek diyorsunuz yani :) Teşekkür ederim . Bilgilendirdiniz beni . :) ? @ismailsarp mat7 7 yıl önce
    • @ebruli yani deneyin, denemesi bedava :) ismailsarp 7 yıl önce
    • Evet doğru . Yarın deneyeceğim . :) @ismailsarp mat7 7 yıl önce