Spotify müzikleri nereye indiriyor?

Spotify müzikleri telefonda nereye indiriyor? Spotify Premium üyesiyim telefonuma müzik indirdim müzik programında görünmüyor. Spotify indirilen müzikleri nereye kaydediyor?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

  • Bilgisayarda nereye gidiyor şarkılar preuım aldım indirdim ama nerde bilmiyom kullanici427423 2 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Spotify'da indirdiğiniz müzikler bildiğimiz mp3 gibi ses formatlarında telefona kaydolmaz. Eğer böyle olsaydı insanlar bir defa Premium üyesi olur, istediği müziği indirirdi ve o inen müzikleri de bir yere kaydeder ardından premium üyeliğinden vazgeçerdi.

Spotify'da indirilen müzikler sadece Spotify uygulamasının okuyabileceği bir şekilde telefona iniyor ve şifreleniyor. Bu sebepten indirdiğiniz müzikleri Spotify dışında başka hiçbir uygulamada açamazsınız.

Spotify müzikleri nereye indiriyor?

Spotify'da indirilen şarkılar Android > data > com.spotify.music klasörüne kaydoluyor.

Tam konum şu şekile:

  1. Telefonunuzdan Dosya yöneticisi (Dosyalar da yazabilir) uygulamasını açın.
  2. Buradan Android > data > com.spotify.music > files > spotifycache > Storage konumunu bulun.

İşte indirdiğiniz Spotify müzikleri burada yer alır. Ama dediğim gibi siz bunları Spotify uygulaması dışında hiçbir yerden açamazsınız.

spotify indirilen müzikler

Buradaki müzikler sadece Spotify uygulamasının okuyabileceği şekilde şifrelenir.

omercik omercik (9418)