Spyhunter'da tespit edilen MEM:Trojan, WİN32.Adject.gen virüsleri nasıl kaldırılır?

Tarama sonucu bunları buluyor fix yani çöz sorunları diyorum tekrar yeniden başlatıyor bilgisayar fakat gene tarattığımda çıkıyor. Bir diğer sorunum ise youtube ve chrome bende kasıyor anlamadığım bir şekilde donanım hızlandırma aktif - pasif ikisinide denedim değişmedi. Sistemim: Ryzen 2700x /// Asus ROG STRİX 1080 Tİ GAMİNG /// Gigabyte x470 Gaming 7 Wi Fi

@farurhenho

kullanici422194 kullanici422194 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Orada fullTR .exe gibi bir şey gördüm. Muhtemelen bir programın crackını yüklemişsiniz. Spyhunter programı o crackı virüs olarak algılıyor, onu siz elle silseniz de olur.

    Spyhunter programının crackını yüklemişsiniz. Crack dosyaları zararlı olsun ya da olmasın antivirüs programları tarafından virüs olarak algılanırlar.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Üstte ki 2 tane değil abi altta ki trojan olan gitmiyor. kullanici422194 5 yıl önce
    • O alttaki trojanın ne olduğuna karar veremedim. Konumu gözükmüyor. Sen en iyis @temmuz'un dediği gibi Spyhunter'i öncelikle tamamen bir kaldır. Daha sonra da verilen anti-malware programlarının hepsiyle bir tarama yap. @kullanici422194 omercik 5 yıl önce
    • Eğer crack.exe'yi diyorsan @farurhenho, o çöp kutusunda görülüyor (Reycle.Bin) ama o crack zaten çöp kutusunda ve sistemde kullanılmamış. Crack'ın SpyHunter 5 versiyon için olduğu ama sistemde yüklü sürümün 4 olduğuda görülüyor. Herhalde o crack işine yaramadığı için sildi (çöp kutusuna attı). Konu sahibi sistemine SpyHunter 4 deneme sürümünü kurmuş olmalı. SpyHunter anti malware genel olarak şu şekilde çalışır. Taramalarda sözde (doğru veya yanlış) zararlıları tespit eder fakat deneme sürümlerinde bunları kaldırmaz, kaldırmak / sistemi temizlemek için programın satın alınması mesajını iletir. Herhalde @kullanici422194 'te böyle bir durum ile karşı karşıya. Belki "programı satın al" mesajı gözünden kaçtı veya herhangi bir nedenle bu mesaj çıkmadı. Böyle düşünüyor ve yorumluyorum. temmuz 5 yıl önce

    SpyHunter kendisi bir virüstür (Ben ve internet platformunda bir çok kişi bunu bu şekilde değerlendirmektedir. Bu sözde antivirüs ile alakalı şikayetler webde diz boyu). Sen en iyisi önce bu programı sistemden tamamen (mesela RevoUnistaller programıyla) kaldır ve  PC'yi zararlılardan temizlemek için alttakilerle yeniden tara:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit:

    Bulunan zaralıların tamamı geçici dosyalar olarak görülüyor. PC'yeniden başlatılır ve temp klasörü boşaltılırsa bu zararlılar sistemden temizlenmiş olur. Yani bu zararlıları temizlemek için herhangi bir antivirüs taramasına gerek dahi olmayabilir (Ama yinede bu tarama yapılmalıdır. Prensip olarak bu düşünülmelidir).

    Edit2:

    Sistem geri yüklemeyi kapat ve öyle tarama yap (Sistem geri yüklemeyi daha sonra yine açar ve aktif hale getirirsin).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Değişen bir şey yok maalesef Hatta kaspersky Rescue Disk 2018 ile boottan girip tarama yaptım gene düzelmedi MEM:Trojan WİN32.Adject.gen hala duruyor @temmuz kullanici422194 5 yıl önce
    • Mesajımın sonuna ilave yaptım, yeniden bak @kullanici422194 temmuz 5 yıl önce
    • Pasif olarak gözüküyor zaten tıklanmıyor ve kapalı yazıyor koruma sekmesinde. @temmuz kullanici422194 5 yıl önce

    Spyhunter kurup bir de bunu crackledin mi? Spyhunter'ın kendisi güvenilmez bir yazılımdır. Öncelikle spyhunter'dan kurtulman gerekir.

    1. Spyhunter'i kaldır.
    2. Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)  indir, kur, bilgisayarını tarat.
    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sorunu hiç bir türlü çözemedim maalesef bense format attım ama pişman oldum önceden kurduğum programlar şimdi kurarken hata veriyor sistem yolu bulamadı diyor. Microsoft Windows 10 enterprise kurdum ama bu 90 gün deneme sürümü nette key i de yok sizce en iyi windows 10 sürümü hangisi? Tekrar format atacağım ne kursam kararsız kaldım. kullanici422194 5 yıl önce
    • @kullanici422194 Windows 10 single language sana yeter başka bir şey kurmana gerek yok. Crackli kullanmak yerine n11 gibi sitelerden ucuza windows alabilirsin murat 5 yıl önce