sql- 2. sütundaki veriye göre 1.sütundan veri yok etme kodu nedir?

Tablo adı: tablo

Yanında b bulunanların sutun1de gözükmemesini istiyorum. yani; yanında b bulunan x ve z sutun1'de gözükmemeli, yanında yalnızca a bulunan y sutun1'de gözükmeli. Bunun için nasıl bir kod yazmalıyım?

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şu #SQL sorgusu işini görecektir:

    select * from Tablo Where Sutun2 <> 'b'

    <> simgesi SQL'de eşit değildir anlamına gelir. Bu sorgu sana  Sutun2 içinde değeri b olan hiç bir kaydı getirmeyecektir.

    Düzeltme:

    Yaptığın yorum üzerine cevabımı şu şekilde düzeltiyorum

    select * from Tablo
    Where NOT Sutun1 IN (select sutun1 from Tablo Where Sutun2='b')

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam o zaman sutun1'de x gözükmeye devam ediyor. 1 tane gözüküyor yanında a var ama ben bunu istemiyorum. Daha önce x'in yanında b olduğu için x sutun1de gözükmesin. @alattin misty 6 yıl önce
    • @misty cevabımı düzenledim, kontrol eder misin? alattin 6 yıl önce
    • Tablo ve misty aynı herhalde yanlış yazdınız önemli değil :) istediğim sonucu aldım. çok teşekkürler. misty 6 yıl önce
    • evet yanlış yazmışım, düzelttim :) alattin 6 yıl önce