Sql bir tablodan diğerine farklı kayıtları nasıl kopyalarım?

MS SQL'de elimde Ilce ve IlceTemp olarak iki tablo var. IlceTemp tablosu ilçelerin güncel haline sahip ve ben İlçeTemp tablosunda olupda İlçe tablosunda olmayan kayıtları IlceTemp'den Ilceye aktarmak istiyorum.

Sql'de bir tablodan diğerine sadece farklı kayıtları nasıl kopyalarım?

ergin ergin (2539)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki SQL sorgusu bir tablodan diğerine farklı kayıtları kopyalamak için kullandığım sorgu. Birine lazım olurda rahatlıkla değiştirip kullanabilir.

    Insert Into Ilces (Ad, IlId)
    Select Ad, IlId from IlceTemp A
    Where Not Exists (Select * from Ilces B Where A.Ad = B.Ad AND A.IlID =B.IlId)
    order By IlId

    ergin ergin (2539)