Sql Compact Sum ile toplam sorunu

SELECT *,(SELECT SUM(CASE WHEN GCKODU = 'G' THEN GTOPLAM ELSE '0' END) AS BORC FROM TBLBELGE WHERE CAR_ID=TBLCARI.ID) AS BORC FROM TBLCARI  WHERE ID='5'

yukarda ki gibi kodu kullandığımda nedense hata alıyorum.  Aşağıdaki şekilde kullandığımda

SELECT SUM(CASE WHEN GCKODU = 'G' THEN GTOPLAM ELSE '0' END) AS BORC FROM TBLBELGE WHERE CAR_ID=5

bu şekilde çalıştırdığımda çalışıyor. SQL'de SUM yani toplam almanın farklı bir yöntemi var mı?

masker masker (93)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    SQL Server Compact ve  SQL Server arasında çok büyük farklılıklar var. SQL Server Compact ve  SQL Server  arasındaki farklara buradan bakabilirsiniz.

    Sanırım sorunun kaynağıda bu farklılıklardan kaynaklanıyor

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Desteklemediğini düşünerek vazgeçmiştim 2 tabloyu birleştirip sorgulama yapmıyor anladığım kadarıyla.. masker 10 yıl önce

    Hata almanız son derece normal  SUM ve * kullanmışsınız. Sorgunuz hatalı. Ne yapmak istediğinizi ve tablo yapısını paylaşırsanız daha sağlıklı bir sorgu yazılabilir

    cemphp cemphp (651)
    10 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim cemphp vazgeçtim SQL Compact ile çalışmaktan. SQLite ile denedim onda da decimal değerleri istediğim gibi kaydedemiyorum doğru dürüst bir SQLite Manager bulamadım belkide ondandır.. En güzeli LocalDB daha mantıklı geldi aynı sorgu sorunsuz çalışıyor tüm istediklerimide yapıyorum..

      masker masker (93)