SQL'de bir metnin ilk iki karakterini nasıl değiştiririm?

Elimdeki veritabanının içinde birden yüzlerce  barkod kodu var ve başlangıçları 27 ben 30 dan başlasın istiyorum bunu MSSQL'de nasıl yapabilirim acaba bilen var mı?

Ms SQL ile bu barkod kodlarının ilk karakterlerini nasıl bir soru ile değiştiririm?

dyildiz dyildiz (183)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL ile bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz

    UPDATE Barkod1
    SET       Kod = '30' + SUBSTRING(Kod, 3, LEN(Kod) - 2)
    WHERE (Kod LIKE '27%')

    Tablo ve kolon adlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim ilginizden dolayı. dyildiz 9 yıl önce
    • Rica ederim umarım faydalı olmuştur. alattin 9 yıl önce