Sql exception invalid column name ID hatası

Merhaba arkadaşlar,

C'da sql üzerinden bağlantı kurmaya çalışıyorum, projemde 1adet database var bu databaseme sıkıntısız bağlanabiliyorum ama ilginç olan şu başka isim ve tablo adıyla aynı verileri çekip listeleyemiyorum.

Hata kodu: 0x80131904

"Sql inception invalid column name ID" diye bir hata veriyor. Ben bu id kolonunu öteki veritabanımda kullanmıştım acaba diyorum biyerlerde başka bir veritabanı daha var onlamı kesişiyor bir türlü anlamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar ve şimdiden teşekkürler

notify notify (538)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen isimlerdirme hatası yaşıyorsun emocan

    Sql inception invalid column name ID hatasının sebebi bu.  ID ve id farklı şeylerdir.   SQL sorgunda ID yazıyorsan veritabanda da kolon adı ID ise hata alırsın. Büyük küçük harfe dikkat etmelisin.

    Program içinde sorgularda  kolon adları ile SQL tarafındaki kolon adları birbiri ile tamamen aynı olsun.  Program yazarken mutlaka bu tür detaylara dikkat et.

    alattin alattin (16999)