SQL ile çift kayıtlar nasıl tespit edilir?

Bir tablo içinde aynı değerden birden fazla olan veriler SQL ile nasıl bulunur?

Örneğin Yazar adındaki tablodan aynı yazar birden fazla defa kayıt edilmiş mi bunu nasıl bulabilirim?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL'de bir tablo içinde veri birden fazla kayıt barındırıyor mu bunu bulmak için aşağıdaki sorgu kullanılabilir:

    select AdSoyad, Count(*) from Yazarlar
    Group By AdSoyad
    Having Count(*) > 1

    Bu sorgu Yazarlar tablosunda AdSoyad değeri aynı olan, çifte kayıtları listeleyecektir.

    alattin alattin (16999)