Sql server 2008 management studio express yükleyebilmek için visual c++ 2008 sp1 yüklemeniz gerekir hatası

Merhabalar,

Web platform installer ile sql server 2008 kurulumu yapmak istiyorum fakat "sql server 2008 management studio express  yükleyebilmek için visual c++ 2008 sp1 yüklemeniz gerekir"  diye hata ile karşılaşıyorum. Microsoftun sitesinden c++ 2008 sp1 indirmeme rağmen hata almaya devam ediyorum. sizce nasıl çözebilirim teşekkürler.

ttolgaer ttolgaer (8)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Windows Tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Çalıştır bölümüne Regedit yazın enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defteri içerisinde aşağıdaki (işletim sistemine göre 32 bit veya 64 bit olanı seçerek)  ilgili değişikliği yapın.
    32-bit
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DevDiv\VC\Servicing\9.0
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DevDiv\VC\Servicing\9.0\RED\1033
    64-bit (in addition to the registry change above)
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DevDiv\VS\Servicing\9.0
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\DevDiv\VS\Servicing\9.0\VSR\1033

    SP ve SPIndex 0 olan değerlerini 1 yapın. (Kayıtları çift tıklayarak değiştirebilirsiniz)

    sql server 2008 management studio express  yükleyebilmek için visual c++ 2008 sp1 yüklemeniz gerekir

    Bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

    Yukarıdakiler çözüm olmazsa  bilgisayarınızda yeni bir kullanıcı açın (Kullanıcı adı ve bilgisayar adınızın aynı olmamasına dikkat edin).

    Yeni kullanıcı ile giriş yapın ve yükleyi deneyin.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      64 bit sistem kullanmama rağmen  32 bit seçeneği gözüktü bende. onu deneyerekte yaptım fakat hala aynı hatayı almaya devam ediyorum

      ttolgaer ttolgaer (8)