Sql server aynı data type'ları tek sorguda nasıl bulurum.

Örn.4 tane tablo var bu tabloları desing dediğimizde alanlar geliyor alanların data type'ı nvarchar(1) bana bu 4 tabloda datatype'ı nvarchar(1) olanların hepsini tek sorguda getirmem lazım. Umarım anlatabilmişimdir. Bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

dyildiz dyildiz (183)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir yanlış anlama yoksa aşağıdaki kod işinizi görecektir

    select COLUMN_NAME, DATA_TYPE, CHARACTER_MAXIMUM_LENGTH,
           NUMERIC_PRECISION, DATETIME_PRECISION,
           IS_NULLABLE
    from INFORMATION_SCHEMA.COLUMNS
    where
    DATA_TYPE ='nvarchar' AND CHARACTER_MAXIMUM_LENGTH =2 AND
    (TABLE_NAME='TABLO1' OR TABLE_NAME ='TABLO2' OR TABLE_NAME='TABLO3' OR TABLE_NAME ='TABLO4')

    Bu sql kodu ile veri türlerine göre kolonları sorgulayabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim ilginizden dolayı. dyildiz 8 yıl önce
    • Rica ederim kolay gelsin alattin 8 yıl önce