Sql server management studio 2012 de server name hatası

Merhaba sql server management studio 2012 de server name kısmı boş o kısmı nasıl dolduracağım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

hata resmi

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    merahaba sorunu şu şekilde çözdüm sql server komple kaldırdım ve bütün toolkitlerini  kaldırıdım tekrardan yükledim sanırım yükleme sırasında eksik yükleme yapmışım sorun çözüldü.saygılarımla.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server hatası

      Yukarıdaki linkte resimli anlatım var. Normalde oraya yazan bilgi bilgisayarınızın adı veya . (nokta) olur.

      MS SQL kurulum sırasında  SQL kurulum örneğine bir isim verilerse MakinaAdi\Ornek adi yazilmalidir.

      Örneğin: Bilgisayarim\SQLEXPRESS gibi.

      Server Name kısmında Browse For more tıklayarak sizin bilgisayarınızda çalışan SQL örneğini seçebilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)
      10 yıl önce cevaplandı

        Buradan 33mb lık localdb dosyasını indirip kurarsanız sorununuz çözülecektir

        berk berk (224)
        10 yıl önce cevaplandı

          2 kere yükleyim sildim birtürlü açılmıyor .server nameye herşeyi denedim ama olmadı

          bilgh bilgh (1)