SQL Server Restore Error - Access is Denied hatası

Microsoft SQL Server üzerinde yedeği alınmış bir veritabanını başka bir sunucuda yeni oluşturulan veritabanına restore etmek istiyorum. Fakat Restore işleminde Microsoft SQL Server Management Studio İçerisinde

System.Data.SqlClient.SqlError: The operating system returned the error '5(Access is denied.)' while attempting 'RestoreContainer::ValidateTargetForCreation' on 'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\DataBaseAdı.mdf'.

Şeklinde Erişim engellendi, şeklinde hata veriyor. Microsoft SQL Server Restore işleminde Access is Denied hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft SQL Server üzerinde yedeği alınmış bir veritabanını başka bir sunucuda yeni oluşturulan veritabanına restore etmek istenirken alınan şu hatanın:

    System.Data.SqlClient.SqlError: The operating system returned the error '5(Access is denied.)' while attempting 'RestoreContainer::ValidateTargetForCreation' on 'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\DataBaseAdı.mdf'.

    sebebi, hedef yani üzerine yazılacak olan veritabanının o an kullanımda olmasıdır.  Sql Sunucu servisini durdurup yeniden başlatmak çözüm olacaktır.

    Sorun hala devam ediyorsa, hedef veritabanını kullanan işlemi bulmak gerekecektir. Aynı zamanda yeni bir veritabanı oluşturmak ve bu veritabanı üzerine restore işlemini gerçekleştirmek yine soruna çözüm olacaktır.

    alattin alattin (16999)