Sql Server Yedek Alma

Merhaba;

SQL Server üzerinde bulunan veritabanımızın yedeğini en temiz ve garanti yollla nasıl alabiliriz. Ben data klasöründeki dosyalarımı(.mdf ve .ldf) yedeğini alıyordum fakat geriyüklerken sıkıntı yaşıyorum. Yine aynı şekilde .bak olarak yedek alıyorum sanırsam bundada çeşitli hatalar alıyordum. @alattin abi yolladığın emocan.sql gibi bir yedeği nasıl alabiliriz?

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En güzeli .sql scripti oluşturmak. Böylelilikle genelde versiyon kaynaklı sorunlar ortadan kalkar.

    Arayınca neler çıkıyor: SQL yedek alma

    @notify sen artık deneyimli bir uzmanim.net üyesisin. Önce aramayı denemelisin.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin abi ne yalan söyleyeyim nasıl bir arama yapacağımı tam kestirememiştim. Yani sql scripti bir türlü aklıma gelmedi ki :) notify 6 yıl önce