Sql serverdan herhangi bir tabloyu çekme

arkadaşlar

string a = comboBox1.Text;

 SqlCommand komut = new SqlCommand("select *from '"+a+"'",bağlan);

diye bir kodum var burda amaçladığım sqlden a adlı değişkenin içindeki veri ile aynı değerdeki tabloyu çağırmak yalnız yanlış kullanım hatası veriyor yardımcı olursanız sevinirim

lolyou lolyou (7)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda örnek C# ile SQL'den veri çekme kodu var. Bu koda göre kendi kodunu düzenleyebilirsin.

     public void VeriGetir(){
                string baglantiCumlesi = "server=.\\SQLEXPRESS; database=uzmanim; integrated security=SSPI";
                SqlConnection baglanti = new SqlConnection(baglantiCumlesi);
                string tabloAd = cbxTablo.Text;
                string sorgu = "Select * from " + tabloAd;
                SqlCommand komut = new SqlCommand(sorgu, baglanti);
                baglanti.Open();
                var deger = komut.ExecuteScalar();
                baglanti.Close();

            }

    Sen kodunda yani şu satırda yatalı bir tırnak işareti kullanmışsın

    SqlCommand komut = new SqlCommand("select *from '"+a+"'",bağlan);

    Doğrusu şu şekilde olmalı

      SqlCommand komut = new SqlCommand("select * from " + a , bağlan);

    Bir de önerim değişkenlere isim verirken Türkçe karakter kullanma. "Bağlan" yerine "Baglan" kullan.

    Aynı şekilde değişkenlere isim verirken a,b gibi değil de "tabloAdi", "tablo" gibi mantıklı isimler verirsen iyi bir kodlama alışkanlığı olur.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

    • allah senden razı olsun kaç gündür nasıl yaparım die düşünüodum çok saolasın vakit ayırdığın için. lolyou 8 yıl önce
    • rica ederim işine yaramasına sevindim alattin 8 yıl önce