SQL tablosundaki bir alanı başka bir tablodan Count ile güncellemek

Elimde bir SQL veritabanı var. Bir Konusmalar ve Mesajlar diye iki tablom var. Ben Konusmalar tablosundaki Toplam Mesaj alanını Mesajlar tablosundaki mesajların toplam sayısına göre güncellemek istiyorum.

Bir tablodaki alanı başka bir tablodan gelecek Count verisi ile nasıl güncellerim?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir tablodaki alanı başka bir tablodan gelecek Count değeri ile güncellemek için şöyle bir sorgu yazılabilir

    UPDATE Tablo1 SET Toplam = (SELECT COUNT(*) FROM Tablo2 WHERE ID=Tablo1.Id)

    Bu şekilde ID değerleri aynı olacak şekilde Tablo1 güncellemesi Count ile gerçekleştirilebilir.

    alattin alattin (16984)