.Sql uzantılı dosyaları çalıştırmak

Merhaba;

.Sql uzantılı bir dosyayı nasıl çalışır hale getirebiliriz?

@alattin abi genelden sorayım herkes faydalansın ama ciddi ciddi bunu yaparken şu resimde ki gibi hata verdi Tıklayınız.

Denediğim 1. Yol;

.sql deki kodları kopyalayıp New Query'den oluşturmaya çalıştım fakat olmadı.

Denediğim 2. Yol;

.sql uzantılı dosyayı Sql ile çalıştırdım fakat database'e yani kullanılabilir hale çevirmeye çalışırken (! Exculute ile yapmaya çalışıyorum.)üsteki resimde de belirttiğim gibi bir hata verdi

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL Management Studio ile çalıştırabilirsin ki sen de öyle yapmışsın.

    Senin aldığın hatada veritabanı oluşturulurken dosya yolu senin bilgisayarın ile uyuşmamış. Veritabanını el ile yarat. Yani Emocan adında bir veritabanı oluştur. Sonra .sql dosyasındaki kodlarda USE [emocan] satırına kadar olan kodları sil. Buraya kadar olan kodlar veritabanı yaratmak için gerekli.

    Daha sonra .sql dosyasını çalıştır. Tablolar oluşturulacaktır.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin abi dediğin gibi yaptım. İlk olarak emocan adında veritabanı oluşturdum daha sonra USE[emocan] satırı hariç onun üst kısımlarında kalan tüm satırları sildim. Daha sonra emocan.sql dosyamı çalıştırdım fakat dediğin gibi oluşturduğum emocan adlı veritabanına gerekli tablolar ilave olmadı. Herhangi bir hata vermiyor fakat dediğim gibi tablolar oluşturulmadı. notify 6 yıl önce
    • @alattin abi şunu da ekliyeyim. Alt kısımlarda aynı şekilde USER[emocan] gibi bir kısım daha var onu da silip denedim ama yine olmadı. notify 6 yıl önce
    • Sql Managemet Stodio da üst bölümde Master yerine Emocan' seçtin değil mi? @notify alattin 6 yıl önce
    • seçtim diye hatırlıyordum ama excute dedikten sonra emocanı seçmeyi unutmuşum :) Sağol Abi notify 6 yıl önce
    • biraz daha dikkat @notify :) alattin 6 yıl önce