SqlException: Invalid column name hatası

C# , Asp.net MVC ile geliştirilen uygulama aşağıdaki hatayı veriyor:

System.Data.Entity.Core.EntityCommandExecutionException
  HResult=0x8013193C
  Message=An error occurred while executing the command definition. See the inner exception for details.
  Source=<Cannot evaluate the exception source>
  StackTrace:
<Cannot evaluate the exception stack trace>

Inner Exception 1:
SqlException: Invalid column name 'Kalori'.
Invalid column name hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Invalid column name hatasının çözümü nedir?

    Invalid column name geçersiz sütun adı demektir.  Eğer Invalid column name hatası alıyorsanız kodunuz ile eriştiğiniz ve işlem yapmak istediğiniz veritabanındaki bir sütun eksik ya da yanlış adlandırılmış demektir.

    Invalid column name 'Ad' hatasında kodunuz 'Ad' adında bir sütuna erişmek istiyor ama veritabanında böyle bir sütun yok.  Veritabanına bağlanıp ilgili tabloda gerçekten 'Ad' adında bir kolon var mı kontrol etmelisiniz.

    Veritabanındaki ilgili tabloya hata aldığınız sütunu eklediğinizde sorun çözülecektir.

    alattin alattin (16999)