SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'.

Asp.net Core uygulaması şu hatayı veriyor:An unhandled exception occurred while processing the request. SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. Microsoft.Data.Sqlite.SqliteException.ThrowExceptionForRC(int rc, sqlite3 db) hatanın çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. hatasının sebebi veritabanını başka bir uygulama tarafından kullanılıyor ve o uygulama tarafından kilitlenmiş olmasıdır.

    Örneğin SQLite veritabanı DB Browser tarafından açık tutuluyorsa uygulamanız SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. hatası verecektir. Uygulama içinden Write Changes - Close Database yapmanız gerekebilir.

    SqlLite veritabanı diğer program tarafından kapatıldığında uygulama normal çalışmaya devam edecektir.

    alattin alattin (16999)