SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

Merhaba,

Bir PHP Script'i indirdim. Fakat localhost'ta çalıştırmak istediğimde

SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

Hatası alıyorum. Ne yapabilirim?

Wamp kullanıyorum

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) hatası kullandığın script MYSQL'e bağlanamıyor demek. Bağlanamama sebebi script'in kullandığı kullanıcı adı ve parola ikilisi sendeki MYSQL veritabanındaki ile uyuşmuyor. Daha basitçe parola hatalı.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin abi dosyalardan falan şifrelerin hepsini düzenledim fakat hala aynı toprak34 5 yıl önce
    • sen script içinde tanımladığın kullanıcı adı ve parola ile MY SQL'e giriş yapabiliryor musun @toprak ? alattin 5 yıl önce