Squirrel Web kaldırma

Squirrel Web nasıl kaldırılır? Aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Squirrel Web nedir? Squirrel Web  nasıl temizlenir?

Squirrel Web virüs değildir.

İnternette gezinirken internet tarayıcınız içerisinde Squirrel Web  ibaresi ile reklamlar görüyorsanız reklamlardan kurtulmak için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

Squirrel Web reklamlar ile para kazanma amacı güden bir tür istenmeyen yazılımdır.  Internet Explorer, Firefox veya Google Chrome içerisinde Squirrel Web  ibaresi ile reklamlar gösterir. Bu reklamlar pop-up pencereler şeklinde de olabilir.

Squirrel Web kaldırma aşamaları aşağıda resimli olaran anlatılmıştır.

  1. Squirrel Web programının bilgisayardan kaldırılması.
  2. Squirrel Web programının internet explorer, Chrome ve Firefoxdan kaldırılması
  3. Squirrel Web reklam yazılımının Adwcleaner ile temizlenmesi
  4. Junware Removal Tool ile Squirrel Webreklam yazılımının kaldırılması
  5. Virüs ve benzeri programların MalwareBytes  Anti-Malware ücretsiz ile temizlenmesi.

Aşağıda Squirrel Web reklam yazılımının kaldırılması ve temizlenmesi anlatılmıştır.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Squirrel Web  nedir? Squirrel Web  nasıl temizlenir?

    Squirrel Web bir tür istenmeyen reklam yazılımıdır ve bilgisayarınıza ücretsiz yazılımlar ile birlikte yüklenir bu sebepten istenmeyen yazılımlardan korunmak için ücretsiz uygulamaları kurarken dikkatli olmalı ve size sunulan önerileri iyi incelemelisiniz.

    Squirrel Web internet tarayıcısı içerisinde gösterdiği reklamlar ile reklam verenlere trafik oluşturur ve bundan para kazanır. Squirrel Web bir virüs değildir ( Bazı sitelerde bu tür istenmeyen yazılımlar Virüs olarak adlandırılıyor, fakat siz onların cahilliklerine aldanmayın)

    Virüslerin amacı bilgisayarınızı yavaşlatmak, sisteminizi kullanılmaz hale getirmek ve başka sistemlere bulaşmaktır. Virüsler bulaşıcıdır. USB bellek, harici disk ve benzeri tüm alanlara kendilerini kopyalarlar. Squirrel Web bulaşıcı değildir ve sisteminiz virüsler gibi zarar vermek amacı gütmez. Kısaca Squirrel Web bir virüs değildir. Fakat reklamlar can sıkıcıdır ve kullanıcının dikkatsizliğinden faydalanarak bilgisayara kurulduğu için potansiyel istenmeyen yazılımlar grubuna girer.

    Squirrel Web NASIL KALDIRILIR?

    ADIM1 : Squirrel Web  programının bilgisayardan kaldırılması

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Windows 8 kullanıyorsanız farenizi sağ üst köşeye götürün. Arama bölümü açılacaktır. Arama bölümüne "Denetim Masası" yazın ve yukarıdaki aşamayı uygulayın.

    • Squirrel Web  programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      Squirrel Web   programı şu programlardan biri olabilir:
      Squirrel Web Media Player 1.1Video PlayerPlus-HD 1.3Browse2SaveWebCake 3.00DownloadTerms 1.0AllyricsFeven 1.7LyricsWooferLyricsFanSimpleLyrics, Yontoo

    • Bu programlardan biri varsa kaldırın. Yoksa ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Squirrel Web  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Squirrel Web , reklam yazılımını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Adım 2: Internet Explorer, Chrome, Firefox internet tarayıcılarını Squirrel Web 'ten temizleme

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların  Squirrel Web  ​​'ten temizlenmesi

    Squirrel Web  Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    Squirrel Web nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    Squirrel Web nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve Sıfırla - Reset i tıklayın.

     RelopiX nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    Squirrel Web  Firefox'tan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    Squirrel Web   nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    Squirrel Web  Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Squirrel Web  linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    Squirrel Web nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Squirrel Web , RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome  Squirrel Web uzantılar kaldır

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Squirrel Web kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Squirrel Web  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner Squirrel Web  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Squirrel Web  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Squirrel Web kaldırma - temizleme ekranı
      ADWCleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

     ADIM 4:  Junkware Removal  aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  Squirrel Web   temizleme

    Junkware Removal, Squirrel Web  uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   Squirrel Web  kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki  Squirrel Web   uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır? linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Squirrel Web  kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    ADIM 5:  Bilgisayarı virüslerden temizleme

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı virüs, trojan, rootkit gibi zararlılara karşı bilgisayarınızı tarayacak ve temizleyecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra Squirrel Web  bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    murat murat (12492)