Srn margin değerim düşük.

Oturduğum yerde alt yapı yoktu 4 sene önce fiber alt yapı geldi ve o zamanlardan beri snr magin değerim hep düşük .

İnternet sağlayıcımla bir çok kere görüştüm bana hat değerleriniz iyi denip duruluyor ve ya iç tesisatınız arızalaı ve sorunlu diyorlar ama bilmiyorlar ki modem direk ankastreye bağlı .

Apartmana kadar fiber kutu gelmesi ve Turktelekom Santraline 212 adım uzaklıkta olmama ramen snr margin değerim düşük olması şaka gibi . Bu sorunumu nasıl çözdüre bilirim birisi bana yol göstermesini istiyorum.

Not : Birden fazla modem denendi  ve bina içindeki diğer kullanıcılarla benimle aynı değerleri alıyor.
;

logar logar (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer istanbulda oturuyordan dilekçe hazırla ve Türktlekom müdürlüğünd başvur çünkü istanbulda oturanlara 1 hafta içerisinde çalışmalara başlanacak diye bir habet okudum. Eğer oturduğun apartman eski ise alt yapı tesisatı da sorun olabilir ve değişmesi gerekmektedir ama en iyisini Türk Telekom müdürlüğü bilir son olarak dilekçeyi hazırladıktan sonra apartmanda oturanlardan imza topla ne kadar imza toplarsan senin kârına

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Beni yanlış anladınız. Benim binamın içine kadar fiber alt yapı var . Dairelere bakır kablolardan dağılıyor. Benim sorunum snr margin değerimin düşük olması ve yoğun günlerde daha düşmesi ve bunun yüzünden internetim yavaşlama ve ya düşme gibi sorunlar yaşıyorum. logar 3 yıl önce
    • @logar fiber alt yapın olsaydı fiber kablolar olurdu apartmanda seninki bakır yani adsl. Fiber kabloların içerisinde aynacılar car ve bu kablolar yani aynalar interneti hızlı iletiyorlar fakat sende bakır kablo var bakır kabloda yavaş iletiyor ama kablo kalitesine göre 16 mbps ye kadar destekliyor darkcrak 3 yıl önce

    Bu konuyu ISS'niz le görüşün, en sağlıklı çözüm bu olacakır.

    hydra hydra (3800)