SSD BIOS'ta görünmüyor

Merhaba,

Lenovo Z500 kullanıyorum. Mevcut harddiskim bozulduğu için Samsung 860 Evo 250Gb SSD aldım. SSD'yi HDD yerine takmadan önce herhangi bir işlem yapamadım çünkü Windows'a erişimim yok. Taktıktan sonra ise cihazı BIOS'ta göremedim ve Windows 10 kurulumunu yapamadım. AHCI modu aktif, SSD'nin yuvasına iyice oturduğundan da eminim. Ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

mangekyou mangekyou (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AHCI modunu aktif ettiysen BIOS'da SSD'nin görünmesi için ek bir işlem yapmana gerek yok. Bağlantılardan da eminsen o zaman bir BIOS güncellemen var mı bunu kontrol et.

    Bazen SSD ve laptopla ilgili, her ne kadar fiziksel olarak uysa da, uyum sorunları olabiliyor. SSD 'de sorunlu olabilir bu ihtimali de unutma.

    Lenovo Z500 için Samsung 850 Evo kullanan olmuş. Sorun yaşamamışlar ama  Samsung 860 Evo ve 850 farklı modeller. Samsung 860 Evo daha güncel ve gelişmiş bir denetimciye sahip.

    hakan hakan (15394)