SSD Disk internet hızını arttırır mı

VAİO-VPCF24M1E bilgisayarımda internet sayfası açmada bir sıkıntı var. İnternet hız testimde 20 mbps indirme hızı, 0,6 yükleme hızı çıkıyor. SSD harddisk almam bu sorunu çözer mi? Ayrıca internet üzerinden bir filmi kesintisiz izleyebiliyorum. Sadece yeni sayfa açmalar yavaş oluyor.

liebesreligion liebesreligion (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SSD (Solid State Disk) ler bilgisayarınızın performansını genel olarak arttırır.SSD ile bilgisayarınızın açılışı,kapanışı,bir işlem yaptığınızda işlemin size vereceği tepki gibi birçok durumda performanısınz gözle görülür şekilde artar.SSD disk internet hızında artış yapmayacaktır, ancak siz internette gezerken sayfalar arasında geçişiniz veya içerik olarak ağır bir sayfaya girerken sayfanın bekleme süresi gibi durumlarda kısalma gözleyebilirsiniz.Çünkü SSD ler yaptığnız her işleme anında cevap vereceklerdir.Buda internet hızında bile artış varmış gibi gösterecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. SSD harddisk alacağız alacağız artık. liebesreligion 8 yıl önce
    • SONY VAİO-VPCF24M1E Model ve marka bilgisayarım Samsung 850 evo 250gb SSD harddisk için uygun mu? liebesreligion 8 yıl önce
    • Uygundur, istediğiniz sata ssd yi alabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce

    Çok teşekkür ederim.

    liebesreligion liebesreligion (1)