SSD diskte daha fazla boş yer nasıl açabilirim?

Arkadaşlar 240 GB SSD kullanıyorum ve sistem burada. Herşeyi HDD'ye yüklememe rağmen yine de SSD yeri azalıyor Windows Disc Cleanup programını kullanıyorum ama yine de pek fayda göremiyorum CCleaner dışında program veya metod önerebilir misiniz ?

kugabugra18 kugabugra18 (47)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows işletim sistemlerinde (XP, Win 7, Win 8/8.1, Win 10) Disk Teizleme nasıl yapılır?

    1- Windows browser (gezgin, dosya yöneticisi, bilgisayarım, bu bilgisayar) açılır.

    2- C Bölümü üzerinde sağ tık menüsünden "Özellikler" tıklanır.

    3- Açılan "Yerel Disk (C:) Özellikleri" arabirimi "Genel" sekmesi altında "Disk Temizleme" ve "Tamam" düğmelerine tıklanarak gereksiz dosyaların temizliği başlatılır.

    Daha esaslı bir temizlıik için (Büyük temizlik, çok yer boşaltma);

    4- Disk temizlemede "Sistem Dosyalarını Temizle" düğmesi kullanarak temizlik yolu tercih edilir (Bu işlemde diğeri gibi gereksiz dosyaları temizleyecek, kesinlikle sisteme bir zarar vermeyecektir.).

    Not: Birde -eğer aktif ve çalışır halde ise- Sistem Geri Yüklemede son "Geri alma noktası" harici geri alma noktaları silinir veya Sistem Geri Yükleme tamamamen devre dışı hale getirilir (Sonra yine devreye sokulabilir. Kapatılmasındaki maksat önceki geri alma noktalarının yok edilmesi içindir. Yani yer kazancı için..).

    Edit:

    Ayrıca Gizli dosyaları görünür hale getirerek bir kontrol et bakalım, anormallik varmı?

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ben zaten bu programı kullandığımı belirtmiştim fakat yine de teşekkürler.

      200 MB daha açtı.

      kugabugra18 kugabugra18 (47)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Gizli dosyaları görünür hale getirerek bir kontrol et bakalım, anormallik varmı? Birde "Sistem dosyalarını temizle" seçimli temizlik demiştim, çok önemlidir. Gereği kalmayan eski windows update dosyaları ile eğer varsa işletim sistemi olarak windows yükseltmesi, gereksiz dosyaların temizlenerek sana önemli cigabaytlar seviyesinde yer kazancı sağlayacaktır. temmuz 7 yıl önce
      • Birde Sistem Geri Yüklemeyi kapatarak demiştik. temmuz 7 yıl önce
      • Sistem dosyalarını temizleme de yaptım geri yükleme kapalıydı zaten ona da baktım yine de ama sadece 200 MB oldu ondan önce normal olarak da temizletmiştim kugabugra18 7 yıl önce
      • Dosyalara bir bakayım kugabugra18 7 yıl önce
      • Gizli dosyaları açınca sorunu anladım :) kugabugra18 7 yıl önce
      • Geçmiş olsun ama doğru olmayan ve çözüm ihtiva etmeyen cevabı doğru cevap olarak işlemişsin. Böyle yapmamalısın. Hem başka benzer problem yaşayanları yanıltırsın hemde uzmanım.net kurallarına ters hareket etmiş olursun. Şimdi kendi cevabındaki "Doğru kabul" seçimini iptal etmeli ve doğru bulduğun cevabı doğru kabul düğmesi ile kabulde bulunmalısın. Doğrusu bu şekiller ile olur; öğrenmek lazım. temmuz 7 yıl önce
      • Yanlışlıkla işaretlemişim kusura bakma seninini işaretleyecektim kugabugra18 7 yıl önce
      • Kusur bana değil uzmanım.net sitesi ve ondan faydalananlara idi. Yoksa ben puan hesabı yapan bir üye değilim ve zaten puan ihtiyacım olmadığıda ortada :) temmuz 7 yıl önce
      • :D Peki kugabugra18 7 yıl önce

      @temmuz  uzun uzun açıklamış ama bir de şuna bakabilirsin: SSD sabitdiskte sürekli diskteki boş alan azalıyor

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Aynı şeyi söylemek istemişsin sadece link koyarak anlatmışsın. Yine de teşekkürler. kugabugra18 7 yıl önce