SSD - HHD FARKI

Yeni laptop almak için uzun çaplı araştırmalarımda ssd nin ne olduğunu tam anlayamasamda hhd ye göre çok daha yüksek performans elde edebileceğimi öğrendim. Mesela benim istediğim pc asus 2 gb gtx950 m , i7 , 8 gb ram + 1 tb hard disk idi, bu ssd olunca hard disk gibi bol keseden takamıyoruz galiba ve öyle fiyatı pahalı olduğundan.Bu kez 12 gb 1600MHz ram , 4 gb gtx950 m 128 bit ekran kartı , Intel Core  i7- 4720HQ , 480 gb ssd  3700 tl böyle bi laptop buldum nette bütçemi aştığı için ekran kartını 2 gb a ve 8 gb ramlısını bulursam öyle bişey alabilirim bulamazsamda ayarlamaya çalışıcam artık . Bununla nba fifa 16 gibi oyunları en sonda kasmadan oynar mıyım acaba ve eklemek istediğiniz başka bi öneri var mı :)

akinkolcu akinkolcu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    oyun için almayı düşünüyorsanız asus almanızı tavsiye ederim ısınma diye bir şey sözkonusu bile olmuyor

    en az İ5 işlemci ve en az 6 GB ram desedeğine sahip olsun daha üstünü alabilirseniz daha veirm alırsınız

    tahminim rakamı 1800 veya 1850 tl civarında

    candan candan (4301)