SSD sağlı 1 ayda %97'ye düştü

SSD Health seviyesi %97 olarak gözükmektedir. SSD'yi alalı 1 ay olmadı. Çok veri yazdırıp sildirmiyorum. Sadece iki tane oyun yüklü. Ve benchmark testi de aşağıdaki gibidir. SSD'de bir sorun var mı? Değerler normal mi? SSD için ayrıca ayar yapmak gerekiyor mu? Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

SSD: Toshiba OCZ TR200 240GB
Bilgisayar: Lenovo Z500 i5 3230M
İşletim Sistemi : Win10 64 Bit

ibrhm06 ibrhm06 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SATA 3'e göre okuma/yazma/ hızları gayet normal görünüyor. Yapman gereken bir şey yok böyle kullan orada 97 olmasını aldınma sen

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bazı forumlarda garantiye göndermemi söylediler. Bende telaşlandım ve buradaki bilgili kişilerdende yardım almak istedim @farurhenho ibrhm06 5 yıl önce
    • Eğer kuşkuluysan garantiye gönder tabii ki ama ben öyle büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum. Sıfır almıştın değil mi? @ibrhm06 omercik 5 yıl önce
    • 1 ay içinde ilk aldığın zaman ile şimdiki zaman arasında senin hissettiğin bir performans düşüşü var mı? Mesela bilgisayarın açılışında, programların açılışında, tepkisinde vs. 1 ay öncesine göre hissettiğin bir performans düşüşü varsa mutlaka garantiye gönder elbette omercik 5 yıl önce
    • Evet sıfır aldım diski. Şuan için bir problem yok gayet hızlı sadece dün açılışta. Windows şifresini girdim fakat ekran gelmedi. Sadece siyah ekran vardı 5-10 dk bekledim windows açılmadı. CTRL+ALT+DELETE ile sistemi yeniden başlattım. ibrhm06 5 yıl önce

    Diskini kontrol etmeye devam et. Bir ay sonra buradaki verilerde bir değişme oluyor mu bak. Eğer geriye doğru disk sağlığında bir sorun oluşuyorsa yine bize yaz. Biz başka bir iki programla test ettirelim. Bunun sonucunda gerekirse seni servise yönlendirelim.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Tamamdır sürekli konrol edeceğim şuan için normal olduğunu söylüyorsunuz. Duruma göre buraya yazacağım. En son olarak bir test yaptım ve test sonuçları şu şekilde. https://i.hizliresim.com/mMPVoP.png ibrhm06 5 yıl önce
    • Şuan %96 seviyesine düştü dün 3 kere elektrikler kesildi bu sebep olmuş mudur? ibrhm06 5 yıl önce
    • Elektrik kesintisi elbette bilgisayara zarar verebilir @ibrhm06 Sürekli günlük kontrol etmene gerek yok 7 gün sonra örneğin durum ne bakalım. hakan 5 yıl önce
    • Tamamdır. Her geçen gün azalıyor zaten 3 güne bir %1 düşüyor anlamıyorum sadece çok oyun oynuyorum ama ssd bu kadar az ömürlü olamaz herhalde oyun oynayıp bozulacak kadar. ibrhm06 5 yıl önce
    • @ibrhm06 o kadar değil cam olsa daha uzun dayanır. Başka bir sorun vardır. Bir süre daha kullan bakalım. hakan 5 yıl önce
    • Tamamdır her hafta gözlemliycem. Bir sorun olursa sömestr tatilinde garantiye vericem artık teşekkürler @hakan ibrhm06 5 yıl önce
    • @ibrhm06 aynen dediğin gibi yap hiç riske girmeye gerek yok. hakan 5 yıl önce