ssd takılı bilgisayarın hdd ile başlaması

laptop cihazıma ssd taktım hdd yide dvd sürücü kısmına taktım yalnız açılışta hdd ile windows açılıyor olmadan normal ssd ile kullanabiliyorum ne yapmam gerekiyor hdd yi standart depoloma olarak dvd tarafında nasıl kullanabilirim. cihazı sdd takılı iken açıp sonradan hdd yi taktığım zamanda hdd görünmüyor sürücülerde

coskunblci coskunblci (3)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba, BIOS ekranında boot option sekmesinde takılı olan sürücü listesi vardır. SSD yi en başa alırsanız HDD ile başlamaz. Laptobun modelini söylerseniz nasıl BIOS a gireceğinizi söylerim.

    astrayos astrayos (141)