Stabilite Testim Nasıl ?

    Toplam 2 Cevap

    Notebook kullanmaktasınız.Notebook bilgisayarlarda masaüstü bilgisayarlar kadar üst seviye donanımlar genelde kullanılmazlar.Örneğin kullandığınız işlemci olan Core i5 2 çekirdekli bir işlemcidir.Masaüstlerinde kullanılan Core i5 modelleri ise 4 çekirdekli işlemcilerdir.Ekran kartı olarak notebooklarda genelde GDDR3 bellek kullanılır.Söylemek istediğim notebooklarda yüksek performanslı donanımlar pek kullanılmaz.Kullanılan donanımlar belirli bir seviyededir ve genelde çok stabildir.Notebooklarda stabilite sorunları da yaşanması yüksek performans kullanılmadığından zordur.

    Test için kullandığınız araç gayet iyi.Testi 5 dakika yerine 1-2 saat olarak yaparsanız sisteminizin net bir şekilde stabil olduğunu düşünebilirsiniz.Bana sorarsınız denemenize gerek yok.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • 1-2 saat nedir ya o kadar bekleyemem. :D Ya anlamıyorum hala bu bilgisayarı bilmece gibi.Gta san andreas acıyorum cpu 85 derece yani ne kadar ağır bi oyun olabilir ki anakartta 85 derecede.Bu arada işletim sistemide Windows 8.1 Pro.Bundanmı kaynaklanıyor acaba.Windows 7 bile yükleyebilirim yani sıkıntı cıkacaksa.Bıktım artık cünkü.Chrome da bile 70 derece.Bilgisayarcıya götürdüm o da normal diyor.Oyun anında işlemci falan ne kadar kullanılıyor bilmiyorum ama tam yükte 95 dereceyse ki bendede 85 derece oluyor oyunda o zaman bi %70 civarı kullanıyordur heralde.Alt+tab la hemn cıkıyorum arkadada görev yöneticisi açık bakıyorum hemen %65 lerden düşüyor %10 lara falan.Sizce sıkıntı nedir ? akif52 8 yıl önce
    • Notebook bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre daha fazla ısınırlar. Notebook bilgisayarın boyutları nedeniyle kullanılan donanımların hepsi yan yana ve havalandırması sınırlı bir alanda bulunurlar.Masaüstü bilgisayarda daha ferah bir ortam vardır.Notebook bilgisayarlarda söylediğiniz sıcaklıklar aşırı değildir.Normal kullanırken bile 60 derece civarlarında olabilir. Sıcaklıkları düşürmek istiyorsanız, notebook hava deliklerini temizlemeli ve tozdan arındırmalısınız.Ayrıca notebook kullanırken düz bir zeminde kullanmaya özen gösteriniz. ismailsarp 8 yıl önce
    • Ya bence anormal bazı kişiler nette gezinme 45-50 de takılıyo benimki hiç normal değil işlemci çok kullanılıyor ve çok ağır bir işlem yapılıyormuş gibi fan uçak motoru gibi acayip hızlı dönüyor. akif52 8 yıl önce
    • Notebook marka modeline göre sıcaklık değişebiliyor.Ayrıca işlemciniz 2.nesil ve iyi sayılabilecek bir işlemci. 2.4 GHZ frekansa sahip.Maksimum 3.0 GHZ hızına çıkabiliyor.32 NM teknolojisi ile üretilmiş. Karşılaştırdığınız notebooklar yeni seri ise yeni seri notebooklarda üretilen işlemciler 14 nm teknolojisine kadar düştüler ve ayrıca az enerji tüketiyorlar.Bu da daha az ısınmasına yol açıyor. Kısacası ben sizin yerinizde olsaydım o kadar endişelenmezdim. Eğer bilgisayarınızın hava delikleri açık ve düz bir alanda kullanıyorsanız yapacağınız pek bir şey yok gibi. ismailsarp 8 yıl önce
    • ya virüs falan varmıdır acaba bi combofixle taratsak hic denemedim bu arada zararı olurmu ? ben az cok işletim sistemindende kaynaklandıgını düsünüyorum. :/ Dostum bu arada 32 nm ısınabilir falan diyorsunda hadi o olayı gectim işlemci kendini cok kullanıyor.asıl sorun bu.Bu arada antivirüsle tarattım baya bi truva atı bi kaç malware bi tanede trojan cıktı. :D bi combofix le taratmaya ne dersin ? Bu aşırı işlemci kullanımı olayını yarın bi bilgisayarcıya söylemek lazım. akif52 8 yıl önce

    Arkadaşlar lütfen şunu çözelim ya.Artık çok sıkıcı bi hal aldı.Notebook da temizlenecek bişey yok.İçi temiz.O zaman büyük ihtimal yazılımsal bişeydir.Virüs bulaştığını sanmıyorum bilgisayar ısınıyor diye pek bişey yüklemedim geçenlerde biraz reklam virüsü bulaştı o kadar.Ama zaten o virüs bulaşmadan öncede laptop ısınıyordu.Bi yapılabilecek güncellemelerin resmini atayım.

    Sürücülerin hepsinin fotoğrafını topluca nasıl atarım bilmiyorum.Onlarada bi baksanız iyi olacak.HP 'nin sayfasında sürücülerin bazıları yenilenmiş bu arada.Bios falan hep bu senenin ben eski bios sürümü kullanıyorum şimdi yüklersem sorun çıkar diye elleyesim gelmedi.

    akif52 akif52 (34)