Start.search.us.com kaldırma - Internet Explorer

Windows 7 / Windows 8 işletim sistemi ve Internet Explorer internet tarayıcısı kullanıyorum. Bilgisayarıma internetten bir oyun yükledim. Oyunu yükledikten sonra google.com.tr olan Internet Explorer açılış sayfası http://start.search.us.com/v/2/ şeklinde değişti. Internet Explorer'ı açınca şuan karşıma start.search.us.com adresi geliyor.

start.search.us.com kaldırma işlemini nasıl yaparım? Açılışta tekrardan Google.com.tr gelmesini nasıl sağlarım?

start.search.us.com'u Internet Explorer'dan nasıl kaldırırım?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Start.search.us.com kaldırma Internet Explorer

    Start.search.us.com Internet Explorer tarayıcınızın açılış sayfasını değiştiren, Internet Explorer tarayıcısının varsayılan arama özelliklerini ele geçiren, Windows işletim sistemine kendini yükleyen istenmeyen bir tür yazılımdır. Start.search.us.com temizleme işlemi, Internet Explorer ve Windows'tan  oldukça kolay bir işlemdir.

    Start.search.us.com kaldırma işlemi için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapın. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 tüm işletim sistemlerinde aşamalar benzerdir.

    1. Windows başlat butonunu tıklayın, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Programlar ve Özellikleri açın.
    2. Yüklü olan yazılımlarda Start.search.us.com'u bulun ve sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Start.search.us.com kaldırma işlemi bittikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.
      Start.search.us.com kaldır - programlar ve özellikler
    3. Internet Explorer tarayıcınızı açın.
    4. Internet Explorer tarayıcınızı resetlemeniz (sıfırlama) gerekiyor  bunun için  Internet Explorer Reset / Internet Explorer Sıfırlama linkinden bilgi alabilirsiniz.

    Start.search.us.com kaldır işlemi yukarıdaki işlemlerden sonra tamamlanmış olmalı.

    Fakat performans ve genel bir bakım için bilgisayarınızda Malware taraması yapmanız önerilir. Malware taraması için MalwareBytes yazımını kullanabilirsiniz.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware temizleme yazılımını indirebilir ve MalwareBytes'ın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)