statik ip öğrenme

Statik ip nasıl öğrenilir, yani benim gerçek ip adresimi nasıl öğrenirim?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle bilmen gereken internet servis sağlayıcının sana atadığı IP adresi statik değildir.  Eğer sen ilave para verip statik IP almadıysan bu ip adresi gerçek ip adresi ama statik değildir. Modemi kapatıp açtığında bu ip adresi değişir.

    Statip ip öğrenme veya gerçek ip adresini öğrenmek için modem arayününe bakabilirsin ya da daha basit bir şekilde buradaki linki tıklayabilirsin:  http://www.whatsmyip.org/

    Your IP Address is 88.235.133.200 yazan yer senin gerçek ip adresinin gösterildiği yerdir. Eğer statik ip kullanıyorsan da yine bu şekilde öğrenebilirsin.

    Statik ip adresinin tek farkı sana özel olmasıdır. Yani sen talep etmeden asla değişmez. Modemin hep aynı ip adresini alır. Neden statik ip adresine ihtiyaç duyarsın? Diyelim ki evde sürekli açık bir bilgisayarın var ve ona sürekli uzaktan bağlanmak istiyorsun. İşte bu durumda statik ip ya da farlı bir çözüme ihtiyaç duyarsın.

    murat murat (12492)