Status bad backup and replace press f1 to resume hatası

Bilgisayarım açılırken  şu hatayı veriyor: -status bad backup and replace  press f1 to resume -

status bad backup and replace press f1 to resume hatası nedir, bu hatayı nasıl çözerim?

kullanici6868 kullanici6868 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    normal açılırkenmi oldu yoksa yedekleme yapıyordunuzda yarımmı kaldı veya yedeklemedenmi yükletiyordunuz

    detaylı yazarsanız daha iyi bir cevap alırsınız

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Status bad backup and replace press f1 to resume hatası ile ilgili detaylı bir çözüm paylaşılmış:

      Pri Master Hard Disk S.M.A.R.T. Status Bad Backup and Replace hatası

      Özet geçmek gerekirse, bilgisayar ilk açıldığında bazı testler yapar. Donanım düzgün çalışıyor mu, bir sorun var mı gibi bir testtir bu.  Sizde Status bad backup and replace press f1 to resume hatası ile HDD yani sabitdiskin bazı hataları olduğu ve diskteki verilerinizi yedeklemenizi istiyor.

      Status bad backup and replace press f1 to resume hatasında ne yapmalısınız?

      • Önemli bir bilginiz yoksa, hatayı görmezden gelir sabitdisk tamamen bozulana kadar kullanırsınız. Bozulduğunda yenisini alırsınız.
      • Önemli bilgileriniz varsa, yeni bir sabitdisk alır, eskisinden bilgileri ona aktarırsınız.

      Status bad backup and replace press f1 to resume hatasını düzeltilemez mi?

      Hazır düzeltilemez. Bu hata sabitdiskin fiziksel olarak hata barındırdığını söyler.  Eski bir sabitdisk ise artık ömrünü tamamlıyor demektir.

      Status bad backup and replace press f1 to resume hatası alıyorsam sabitdiskimin ne kadar ömrü var demektir?

      Bu sizin şansınıza kalmış. 1 ayda kullanabilirsiniz 5 senede.  burada ner bir şey söylemek zor.

      hakan hakan (15394)