Steam açılınca pc donuyor kilitleniyor

merhaba sevgili hocalarım 2 gün önce 4 gb ram aldım ram taktımğımdan 1 gün sonra bilgisayar steam acınca donup kitleniyor aldığım 4 gb ram çıkardım cıkarmama ramen hala donmaya devam ediyor chromeden 2 sekme açtığımda bile pc donup kalıyor

alibaran21 alibaran21 (25)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki programla HDD Bad Sector taraması yap.
    HDTune

    Burada da HDD Sağlık rapor'u var.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Hdd taraması yaptım ama hicbi sorun cıkmadı alibaran21 4 yıl önce
    • İşletimm sistemin nedir ? 64 Bit mi 32 bit mi ? RAM Testi de yap iki ram e de@alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • Test yaptım sıkıntı çıkmadı ama knight online actığımda bilgisayar donuyor kafayı yiyor sürekli kasıyor alibaran21 4 yıl önce
    • Sistem özelliklerini yazarmısın ? İşletim sistemin nedir ?32 Bit mi 64 bit mi ? @alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • Win7, Ram:8GB Ekran kartı:gtx 720 64 bit işlemci i3 3.3ghz alibaran21 4 yıl önce
    • Oyuna girdiğin zamanmı oluyor yoksa her dakikamı ? infinity 4 yıl önce
    • yani sürekli mi infinity 4 yıl önce
    • @alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • oyuna 1 kere girince sürekli bilgisayar donuyor çıktığımda bile alibaran21 4 yıl önce
    • Ekran kartını sök infinity 4 yıl önce
    • tekrar dene infinity 4 yıl önce
    • Ekran kartını söktükten sonra görüntüyü anakarttan alman lazım yani anakartın arkasındaki DVI girişinden görüntüyü alacaksın kolay zaten basit bir işlem söküceksin ekran kartını ekran kartsız deniyeceksin infinity 4 yıl önce
    • oyunlarda kasma yaşıyacaksın çünkü işlemcinin içinde dahili gpu var bu gpu'nun gücü normal ekran kartlarına nazaran çok düşük bu yüzden oyunlar kasıcak infinity 4 yıl önce
    • ancak bu donma, takılma olayı ortadan kalkar diye düşünüyorum ekran kartsız oyunlarda dene @alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • Teşekkürler sonunda oldu alibaran21 4 yıl önce
    • Cevabımı onaylarsan sevinirim :) Ekran kartını çıkarınca oldu değil mi ? @alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • evet sorun ekran kartındaymış alibaran21 4 yıl önce
    • geçmiş olsun peki ne yapıcaksın yeni ekran kartı alıcakmısın ? @alibaran21 infinity 4 yıl önce
    • yok evde yedek 1 tane vardı alibaran21 4 yıl önce
    • gt 420 alibaran21 4 yıl önce