Steam'de Verify Game Cache Files - Oyun önbellek dosyaları nasıl doğrulanır?

Steam'de Oyun önbellek dosyalarını doğrulamak, Verify Game Cache Files (GCF) nedir? Steam'de Oyun önbellek dosyalarını doğrulamak, Verify Game Cache Files (GCF) nasıl yapılır?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınıza yüklü oyunların bazı dosyaları çeşitli sebeplerden arar görebilir. Oyun dosyalarının zarar görme sebebi virüsler, elektrik kesintileri, düzgün olmayan yollarla bilgisayarınızın kapatılması olabilir.

    Bu gibi durumlarda Steam yardımınıza koşar.  Steam oyun inceleyebildiğiniz ve alabildiğiniz, oyun indirebildiğiniz, multiplayer, yüklü olan oyunları güncel tutmanızı sağlayan,  co-op oyunlar için size bir altyapı sunan en büyük oyun sağlayıcısıdır.

    Steam ile Verify Game Cache Files - Oyun önbellek dosyaları nasıl doğrularsınız?

    1. Steam simgesini sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin. (Windows8, Windows 7, Windows Vista)
    2. Library  sekmesinde, COD Ghosts'u sağ tuşla tıklayın. Açılan menüden Properties  seçin.
    3.  Local files sekmesini seçin ve  Verify integrity of game cache...  butonunu tıklayın.
    4. Steam oyun dosyalarını kontrol edecektir.
    5. Kontrol işlemi bittiğinde pencere otomatik kapanacaktır.
    6. Şimdi tekrar oyunu çalıştırmayı deneyin.

    hakan hakan (15394)