Steam ilk defa çalıştırılmak için hazırlanıyor hatası

Steam ile oyunları çalıştırmak istediğimde siyah ekranda  İlk defa çalıştırılmak için hazırlanıyor...
Yükleniyor: Microsoft Directx for Windows (1/1)  ekranı açılıyor. Bir süre bekliyor sonra kapanıyor. Oyun açılmıyor.

Sacece tek bir oyunda değil, tüm oyunlarda bu şekilde steam çalışmıyor.

Steam İlk defa çalıştırılmak için hazırlanıyor. ne demek neden bu hatayı alıyorum?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer bu hata tek bir oyunda başınıza geliyorsa yapmanız gereken şey;

    team dosyalarının bulunduğu klasöre (genellikle C:\Program Files\Steam yolunda bulunur) giriniz ardından steamapps\common\(sorunlu oyunun adı) bu klasör içerisindeki Redist, CommonRedist gibi klasörlerin içerisinde yer alan vcredist.exe dosyasının ismini herhangi bir şeyle değiştiriniz veya siliniz. Bazen ......._install.vdf şeklinde steamapps\common\(sorunlu oyunun adı) klasörünün içerisinde de yer alıyor olabilir. Bu durumda .vdf dosyasını silmeniz sorunu çözecektir.

    Bu sorunu tüm oyunlarda yaşıyorsanız yapmanız gereken şeyler aşağıda adım adım anlatılmıştır;

    32 bit işletim sistemi kullanıcıları için;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam\Apps\205100
    64 bit işletim sistemi kullanıcıları için;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Valve\Steam\Apps\205100

    1. Başlat>Çalıştır'ı açınız ve regedit yazıp Enter'a basınız.
    2. Bu ekranda İşletim sisteminizin 32 veya 64 bit olma durumuna göre yukarıda yazılan yollardan size uygun olanına gidiniz.
    3. Ekranın sağ tarafına sağ tıklayıp Yeni/DWORD (32-Bit) Değeri seçeneğini seçiniz.
    4. Oluşturulan değerin ismini PhysXRedist yapıp Enter'a basınız.
    5. Daha sonra PhysXRedist değerine çift tıklayınız ve 1 yazıp Tamam'ı seçiniz.

    Yapacağınız bu işlemlerin sorununuzu çözeceğini umuyorum.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bakarmısınız aynı hata bende oluyor ama bende Redist dosyası yok bilaltunc 5 yıl önce