Steam İndirme hızı 0'a geliyor

Steam indirme hızım 0 bayt'a kadar üşüyor bazen 50 bayt oluyor. İnternetimde bir sorun olmadığından eminim çünki lol tarzı oyunları da aynı anda güncellemeyi denedim onlarda 4.4 MB download ile indiriyor. Steam sildim yükledim olmadı. Dedim SSD darboğaz oluyodur gittim 2TB HDD aldım yine olmadı. Steam ülke değiştirdim, indirme önbelleğini temizledim. Türk işi PC kapatıp açmayı bile denedim. ıpconfig /flushdns denedim ama bu sorunun önüne geçemiyorum. Yardım lazım
https://ibb.co/hFt8KZZ
https://ibb.co/M5RL2Wg görseller ekte hem SSD hem HDD yüklerken görsel aldım sonuç değişmiyor.

alik171121 alik171121 (1)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu tür indirme hızı sorunları genellikle Steam sunucularıyla veya ağ bağlantısıyla ilgili olabilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

    1. Steam sunucu bölgenizi değiştirin: Steam istemcinizde Ayarlar > İndirme > İndirme Bölgesi sekmesine gidin. Orada mevcut sunucu bölgenizi değiştirerek farklı bir sunucuyu deneyebilirsiniz.

    2. Bağlantı türünü değiştirin: Steam istemcinizde Ayarlar > İndirme > İndirme bölümünde, İndirme Bölgesi sekmesinin altında "Bant genişliği limiti" ve "Bağlantı türü" ayarları bulunur. Bu ayarları değiştirerek farklı bir bağlantı türü veya bant genişliği sınırlaması seçebilirsiniz.

    3. Steam'i yönetici olarak çalıştırın: Steam istemcinizi yönetici olarak çalıştırmak bazen sorunları düzeltebilir.

    4. Steam dağıtım önbelleğini temizleyin: Steam istemcinizde Ayarlar > İndirme > İndirme bölümünde, İndirme Önbelleği temizleme seçeneğini bulabilirsiniz. Bu seçeneği kullanarak Steam'in önbelleğini temizleyin ve yeniden deneyin.

    5. Güvenlik yazılımınızı kontrol edin: Güvenlik yazılımlarının bazen Steam'in indirme hızını etkileyebildiği bilinmektedir. Antivirüs programınızın veya güvenlik duvarınızın Steam'e müdahale etmediğinden emin olun. Steam'i güvenlik yazılımınızın istisna listesine ekleyebilirsiniz.

    6. Modemi yeniden başlatın: Modemi yeniden başlatarak ağ bağlantınızda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    11 ay önce cevaplandı