Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama nedir, nasıl yapılır?

Steam'de oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama ayarı nedir? Ne anlama geliyor?

Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula nedir?

    Steam'de oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemi, oyun indirme esnasında dosyaları bozuk veya eksik inen oyunlarda oluşan sorunların çözülmesini sağlar. Örneğin GTA 5 indirirken herhangi bir dosya eksik veya bozuk inmiştir ve bu nedenle oyunu açmaya çalışırken hata alıyorsunuzdur. Bu durumda oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemi yaparsınız ve o bozuk olan dosyanın yarattığı problem kökten çözülür.

    Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama nasıl yapılır?

    Aşağıda anlatılan adımları uygulayarak Steam'de oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayabilirsiniz.

    Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemi:

    1. Adım: Steam'i açın.

    2. Adım: Sol taraftan, dosyalarının bütünlüğünü doğrulamak istediğiniz oyuna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın.

    3. Adım: Özellikler açılınca üst kısımdaki sekmelerden Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın.

    4. Adım: Ardından gelen ekrandaki "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" butonuna tıklayın.

    steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula

    5. Adım: Bu aşamada Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemini başlatacak. İlerlemeyi yine ekrana gelen pencerede görebilirsiniz.

    "Tüm dosyalar başarıyla doğrulandı" yazısı çıktığı zaman, oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemi başarıyla tamamlanmış demektir. Artık pencereyi kapatabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)