Steam oyunları nasıl yedeklenir, Yedeklenen oyunlar nasıl geri yüklenir? (Oyunları Tekrar Kurmadan)

-1

Steamda yüklü olan oyunları nasıl yedekleyebilirim?

Steamda oyunlarını nasıl geri yükleyebilirim?

Bilgisayarıma format atacağım ancak Steam oyunlarımı format attıktan sonra tekrar indirmek istemiyorum, oyunlarımı tekrar nasıl geri yüklerim?

Steam oyunları indirmeden geri yükleme nasıl yapılır?

Format attıktan sonra Steam oyunlarını nasıl geri yükleyebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Steam programı üzerinden Steam oyunlarınızı kolayca yedekleyebilir ve daha sonra yedeklerinizi kolay bir şekilde tekrar geri yükleyebilirsiniz.

    Örneğin bilgisayarınıza format atmak istediğinizde, steam programını kaldırdığınızda veya başka bir bilgisayara Steam oyunlarını taşımak istediğinizde program üzerinden geri yükleme yaparak oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz.

    Steamda yüklü olan oyunları nasıl yedekleyebilirim?

    1.Steam programını çalıştırın ve üst menüdeki Steam başlığı altından Oyunları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçin.

    2.Ardından Şu anda yüklü olan programları yedekle seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.

    3.Bir sonraki aşamada yedeklemek istediğiniz oyunları seçin ve ileri butonuna tıklayın.

    4. Ardından oyunların hangi konuma yedekleneceğini seçin.Gözat butonuna tıklayarak yedekleme yerini değiştirebilirsiniz.İleri butonuna tıklayın.

    5. Bir sonraki aşamada oyunların hangi boyutlarda bölüneceğini ayarlayabilirsiniz.İsterseniz CD/DVD ye yazdırmak için cd ve DVD seçeneklerini seçerek hazır boyutlandırma seçeneklerini kullanabilirsiniz.İsterseniz de özel yaparak boyutu kendiniz belirleyebilirsiniz.Ayrıca şunu da söylemekte fayda var.USB flash diskiniz ile yedekleri taşımak istiyorsanız Flash diskiniz büyük olasılıkla FAT32 formatında olacağından 4GB boyutunu aşan tek bir dosyayı USB ye atamayacaksınız.Bu yüzden bunu da göz önünde bulundurmalısınız.Bu yüzden 2 GB gibi parçalara bölerek işinizi garantiye alabilirsiniz.

    6. İleri butonuna basıldıktan sonra yedekleme işlemi başlayacaktır.Yedekleme süresi toplam oyun boyutlarına göre değişebilir.

    Steamda oyunlarını nasıl geri yükleyebilirim?

    1.Steam programını çalıştırın ve üst menüdeki Steam başlığı altından Oyunları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçin.

    2.Ardından Yedekten Geri Yükle seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın.

    3.Bir sonraki aşamada ise geri yükleme yapmak için daha önceden yedeklediğiniz klasörü programa göstermeniz gerekiyor.Eğer yedekleme klasörünü farklı bir konumda veya belirtilen yerde değil ise Gözat butonuna basın ve yedek klasörünüzü seçin.Ardından ileri butonuna tıklayın.

    4.Ardından size yedekleme klasörünüze göre hangi oyunları geri yüklemek istediğinizi sorabilir.İstediğiniz oyunu veya oyunları seçerek ileri butonuna tıklayın.

    5.Ardından geri yüklenecek oyunların hangi klasöre yükleneceklerini seçin.Varsayılan olarak Steam programdaki yeri kullanmak istemiyorsanız Gözat butonuna tııklayarak özel bir klasör yolu gösterebilirsiniz.Klasör yerini seçtikten sonra ileri butonuna tıklayın.

    6.Ardından oyunların geri yükleme işlemi başlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)