Steamwebhelper.exe GPU kullanmasını nasıl engellerim?

merhabalar

steamwebhelper.exe surekli gpu kullaniyor arkaplanda indirme veya guncelleme olmadigi halde

sistemim

acer aspire vx5-591G

O/S - Windows 10 Pro (Build 17134)

CPU - i5 7300HQ

RAM 8 GB DDR4

GPU - GTX 1050

256 GB Intel SSD (Windows)

1 TB Seagate HDD

k4ratos k4ratos (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bunun sana ne gibi zararı oluyor? Yani bilgisayar kullanımını olumsuz yönde etkileyecek bir şey yaşadın mı sırf bu yüzden?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      cift ekran karti oldugu icin bostayken durduk yere nvidia kullaniyor ve dual fan oldugu icin diger fan surekli acik kaliyor

      k4ratos k4ratos (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Ekran kartını bilgisayarımıza süs diye takmıyoruz :) Çalışsın diye takıyoruz, elbette çalışacak. Yüklediğin bir program neye ihtiyacı olduğuna karar verir, ona göre sistemi kullanır. Bu durumdan şikayetçiysen bunun çözümü olarak Steam'i kaldırmanı öneririm. omercik 5 yıl önce
      • simdi anlatmak istedigim siz tam anlamadiniz islemcinin kendi icerisinde gpu var intel hd 630 sistem bosta kalinca 630 kullanir. harici ekran karti extreme bir uygulama calismadigi surece devreye girmez bu nvidia gelistirdigi optimus teknolojisinden dolayi. steam kaldirma gibi eylem yapmam cunku oynadigim oyunlar var. steamwebhelper gpu kullanma gibi bi durumu olamaz benim istedigim bunu nasil gpu kullanimi devre disi birakirim k4ratos 5 yıl önce

      Merak etme, bir zararı olmaz. Eğer steam kullanıyorsan ve hesabına giriş yapılmış ise, açık durur. Bende de şuan çalışıyor ve bilgisayara bir etkisi yok.

      toprak34 toprak34 (2026)