SteelCut.BrowserAdapter

Ücretsiz larak indirdiğim bir programla birlikte bir çok program daha kuruldu. Aslında Custom ile tikleri kaldırmıştım ama onlar da yüklendi. Çoğunu silip kurtuldum ama bunu silemiyorum. Chrome, klasörler birden kapanıyor. görev yöneticisinde işlemler sekmesinden siliyorum geri geliyor. dosya konumunu "program başka bir yerde açık olduğundan" silemiyorum. program ekle kaldırda ise silinmiş gözüküyor. Bu virüsü nasıl silebilirim ?

oulcan oulcan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen pek çok istenmeyen program birlikte yüklenmiştir.

    En basit yöntem olayın olduğu tarihin öncesine sistem geri yükleme ile geri dönmek

    Sistem geri yükleme ile son değişiklikleri geri alma

    Bir şekilde sistem geri yükleme çalışmıyorsa o zaman

    1. Denetim Masasına girin
    2. Programlar ve Özelliklere girin.
    3. Programları yüklenme tarihlerine göre sıralayın.
    4. Olayın gerçekleştiği tarihte yüklenen tüm programları kaldırın.
    5. Programın adı SteelCut.BrowserAdapter gibi değilde çok farklı olabilir. Örneğin Free PDF reader, Flv player, Free media player gibi.

    Daha sonra tarayıcılarınızı temizleyin:

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız aşağıdaki linkten onun nasıl sıfırlanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Ayrıca bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı antimalware programlar ile tarayın:

    1. Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?
    2. Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır?

    Bu işlemlerden sonra SteelCut.BrowserAdapter gibi istenmeyen yazılımlardan kurtulmuş olacaksınız.

    cemkara cemkara (4215)