Stock ROM ve Custom ROM nedir?

Bunlar nedir? Ayrıca, Samsung Galaxy S3 için kasmayacak, seri ROM önerisi.

cowom cowom (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun üreticisi tarafından yayınlanan orijinal yazılımına Stock ROM denir. Custom ROM ise telefon üreticisi dışında, Android geliştiricileri tarafından yayınlanan ROM'lara denir. Mesela senin telefonun Samsung, ama LG yazılımı kurabilirsin. İşte Bu Custom ROM sayesinde olur.

    Galaxy S3 için ROM arıyorsan, MIUI öneririm. İnternette araştır, bulabilirsen kur. 4-5 yıllık General Mobile Discovery cihazımı MIUI ROM sayesinde canlandırdım.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anladım. Peki bu Android 6.0, 7.0 bunlar ROM değil mi? cowom 6 yıl önce
    • ROM'larla Android sürümü değişmez. Telefonun o anki Android sürümü kaçsa öyle olur. @cowom omercik 6 yıl önce
    • Benim görsellikte gözüm yok, kasmasın, seri olsun yeter. Fakat bu ROM ile Android farkı çıktı şimdi de.. cowom 6 yıl önce
    • Sen miui rom kur, farkı anlayacaksın. omercik 6 yıl önce