Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor

IDM - Internet Download Manager  ile dosya indirirken Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor hatası alıyorum.

IDM Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IDM Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor hatasının çözümü için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

    • Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor hatası en çok eski, güncel olmayan IDM sürümlerinde karşınıza çıkar. Öncelikle IDM programının güncel sürümünü yüklemeyin. Güncelleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Diğer çok karşılaşılan sorunun kaynağı tarayıcı çerezleridir.  Sorunun çözümü için Chrome, Firefox, Internet Explorer hangisini kullanıyorsanız tarayıcı çerezlerini ve çevrimdışı dosyaları temizleyin. Tarayıcınızı resetleyin.
    • Diğer bir sorun IDM - Antivirüs programı sorunudur. Antivirüs programınız IDM'in doğru çalışmasını engelliyor olabilir. Bu durumda IDM ile indirme yapmaya başlamadan Antivirüs programınızı devreden çıkartın.
    • IDM Integration for Chrome IDM - Google Chrome entegrasyon eklentisini yükleyin ve çalıştığından emin olun.

    IDM Sunucu bu dosyayı indirmeye izniniz olmadığını söylüyor hatasının çözümü için yapılması gerekenler ve kontrol edilmesi gerekenler bunlar.

    murat murat (12492)