Sunucu çalıştırması başarısız hatası

Windows media player Sunucu çalıştırması başarısız hatasının çözümü nedir?

Windows Media Player ile müzik dosyalarını açmak istediğimde Sunucu çalıştırması başarısız hatası alıyorum.

Media Player açılmıyor.

Windows 8, Windows 7 ve Windows XP sistemlerde karşılaşılabilen Sunucu çalıştırması başarısız hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Media Player Windows 8, Windows 7 ve Windows XP sistemlerde karşılaşılabilen Sunucu çalıştırması başarısız hatasının çözümü nedir?

     Sunucu çalıştırması başarısız hatasının çözümü için aşağıdaki yöntemleri sırası ile deneyebilirsiniz:

     Sunucu çalıştırması başarısız çözüm 1:

    Özellikle Windows 8 ve Windows 8.1 sistemlerde bu yöntem başarılıdır.

    1. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına aynı anda basın.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır.
    3. İşlemler bölümünde Media Player'ı bulun.
    4. Sağ tuşla tıklayın ve Görevi sonlandır'ı seçin.
    5. Media Player düzgün çalışıyor mu kontrol edin. Sorun devam ediyorsa diğer çözüme geçin.

     Sunucu çalıştırması başarısız çözüm 2:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
    2. Windows 7, Windows 8 için Komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır bilmiyorsanız şu linklerden faydalanın:
      Windows 8'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    3. Komut isteminde önce şu komutu yazın ve sonra enter tuşuna basın:
      regsvr32  jscript.dll
    4. Daha sonra aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      regsvr32  vbscript.dll
    5. Her iki komuttan sonra ekrana işlemin başarılı olduğuna dair mesaj almalısınız. Eğer hata alıyorsanız komutları eksik veya hatalı yazmış olabilirsiniz.

    Sunucu çalıştırması başarısız oldu çözüm 3:

    Windows 7 ve Windows 8'de yaygın olarak bu sorun çıkabilir. Windows Media Player ağ paylaşım hizmeti durdu veya sorun varsa sunucu çalıştırması başarısız oldu hatası alabilirsiniz. Çözüm için şu adımları takip edin.

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır.
    2. Çalıştıra services.msc yazın ve enter tuşuna basın hizmetler açılacaktır.
    3. Hizmetler de Windows Media Player ağ paylaşım hizmetini (Windows Media Player Network Sharing Service) bulun.
    4. Bu hizmeti çift tıklayın  ve özelliklerine girin.
    5. Başlangıç türünü Otomatik olarak ayarlayın.
    6. Uygula ve tamam'ı tıklayın.

    Windows Media Player Windows 8, Windows 7 ve Windows XP sistemlerde karşılaşılabilen Sunucu çalıştırması başarısız hatasının çözümü için yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

    murat murat (12492)