Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası

Andorid telefondan Google Play Store'a girmek istediğimde Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası alıyorum çözümü nedir?

Android telefonda Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası neden kaynaklanır?

Android telefonda Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatasının çözümü nedir?

Google Play Store Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası nasıl çözülür?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonda Google Play Store'a girmek istendiğinde Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası neden kaynaklanır?

    Bu hatanın sebebi yüksek ihtimalle Gmail hesabınızda 2 adımlı doğrulamanın aktif olmamasıdır. 2 adımlı doğrulama ile Gmail hesabınızı telefon onaylı hale getirirsiniz. Telefon onaylı hale getirmek de sorununuzu çözmeye yarayacaktır.

    Android telefonda Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatasının çözümü nedir?

    Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatasını çözmek için 2 adımlı doğrulamayı aktif hale getirmeyi deneyin. 2 adımlı doğrulamayı aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

         1. https://accounts.google.com/SmsAuthConfig linkini açın. Sağ tarafta bulunan Kurulumu başlat butonuna tıklayın.
    ​

         2. Hesabınıza giriş yapın, hesap kurtarma seçenekleriniz güncel ise Tamamlandı butonuna basın, güncel değil ise güncelleyin.

         3. Kullandığınız telefonun numarasını girin ve Kod Gönder butonuna basın.

         4. Telefona gelen doğrulama kodunu girin ve doğrulayın.

         5. Bu bilgisayara güven tikini seçmek, kullandığın bilgisayarda tekrar kod istemeden giriş yapmanı sağlar. İleri butonuna tıklayın.

         6. Son olarak onayla butonuna tıklayın.

     Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatasının devam edip etmediğini kontrol edin.

    damlakoc damlakoc (1391)