superonline internet sorunu

superonline abonesiyim ve kendilerini 3 kez aramama rağmen çözüme ulaşamadık sorunum indirme yaparken indirme hızı ilk önce 1mb ta kadar çıkıyor ama sonra hemen düşüyor 10 kb 3 kb gibi bir hızda indirme yapabiliyorum speedtestlerde hızım 7mbs çıkıyor şaştım kaldım

kullanici391872 kullanici391872 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba öncelikle bu sorun şu sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

    1.dns değişikliği

    2.kota aşımı

    3.bölgesel çalışma

    4.download yaptığınız siteye dosyanın hangi hızla upload edildiğinin etkisi

    1. olarak dns değişikliği yaptıysanız yani youtebeye rahat bir şekilde girmek için dns değişikliği yaptıysanız kullanılan internet hizmetinin download hızı normalinden farklı gözükebilir .meselan bende süperonline kullanıcısıyım ve internet paketim fiber 25 mbps ve sınırsız paketini kullanıyorum ve bu ay 75 gb kotamı 180 gb ile geçtim ve hızımı 3 mbps a düşürdüler ve şuan da hız testi yaptığımda download hızım 54 mbps gözüküyor dns kullandığım için böyle gözüküyor eğer kullanmamış olsam 3 mbps olarak gözükecek

    2.eğer sizde kota aşımı gerçekleştirdiyseniz hızınız ay başına kadar düşürülür.

    3.hattınıza bağlı olarak bölgesel çalışma olabilir örneğin benim bulunduğum sitede bina kapısına kadar fiber ile hat gelimi mevcut bina içine cat6 ile dağıtımı gerçekleşiyor bu sebebple bu bölgedeki yani bina  dışında ki süperonline kutusu 1000 mbps gibi bir hız geliyor  ve burada mevcut kullanıcılara bölünüyor .eğer çevrenizde bölgesel çalışma var ise her kullancııyı mağdur etmemek için hızı belirli oranla düşürüp bakım çalışmalarını gerçekleştirirler.

    4.indirdiğiniz dosyayı upload eden bir kişi düşük bir hızla upload ettiyse bu sebebple indirmeniz de haliyle yavaş olacaktır bu testi de bu linkteki ftp://ftp.ulakbim.gov.tr/pub/Pardus2013/ parduslardan biriini indiriniz bunları indirirken eğer hıztestinde çıkan değer ile orantılı download yapıyor ise bir sorun yoktur.

    5.yapmıyor ise 0850 222 0 222 nolu çağrı merkezinden süperonline çağrı merkezine ulaşınız ve sorununuzu internet bağlantı ve hız preoblemi olarak aktarırsanız detaylı bir şekilde yardımcı olurlar. olmamaları söz konsuu değil bunun için yerinde hizmet vermeler ancak bir arıza durumunda gelip yerinde işlem yaparlar...

    saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Superonline ADSL hizmeti kesinlikle sorunlu.  Sorunun sizde olmadığını düşünüyorum. Benzer bir hikaye ile ben de karşılaştım.

      Ofiste kullandığımız superonline hizmetine zaman zaman limit uyguladıklarına şahit oldum. 1 ay süren telefon trafiğinden sonra ancak düzeltildi. Hatta teledonfaki yetkilinin yaptığı bir konfigürasyon hatasından dolayı yaklaşık 3 gün adsl hizmeti alamadım.

      Sizin hikayenizde sizin yapabileceğiniz bir işlem olduğunu düşünmüyorum. Superonline bazı bölgelerde maalesef sorunlu çalışıyor. Sanırım bazı bölgelere özel alt yapı yetersizliği mevcut.

      Size gelen telefon hattının kontrol edilmesini talep edebilirsiniz.  Sorunu düzeltene kadar telefon ile sürekli sıkıştırmanızda fayda var.

      murat murat (12492)