Şüpheli tanınmayan aygıt sorunu

Merhabalar. Ben Win 10 kullanıyorum. Dosya gezgininde adı bir ip adresi olan bir aygıt simgesi gördüm. İçerisinde live tv, remote, media adında 3 klasör vardı. Live tv içinde birçok kanal vardı.( Bilindik tv kanallarının isimleri). Ben buaygıtı sildim. Bir sıkıntı çıkmaz değil mi? Bu bir virüs olabilir mi? @alattin @hakan @darkcrak

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüs olma ihtimali yüksek yani bilgisayarınızı Malwarebytes ve ADWcleaner ile taramanızı öneriyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Tv de İp tv kullanmak buna sebep olabilir mi? @darkcrak xbedirhanx 2 yıl önce
    • Yakın zamanda bu iki programla bir çok tarama yaptım ancak bişey çıkmadı xbedirhanx 2 yıl önce
    • Ve bu aygıtın adındaki ip adresi özel ip xbedirhanx 2 yıl önce
    • Eğer TV'de IP tv kullanıyorsanız ve bilgisayarınıza da bu uygulamayı indirdiyseniz bir sorun görünmüyor. @xbedirhanx darkcrak 2 yıl önce
    • Sorununuzu tam anlatmadığınız için virüs sandım @xbedirhanx darkcrak 2 yıl önce
    • Ben herhangi bir uygulama indirmedim. Aslında sadece ip tv var tvde ve bu yaklaşık 1 aydır böyle. Ancak bu gün dosya gezgininde bu aygıtı gördüm. Bunun haricinde herhangi bir bilgim yok. Yukarıda yazdığım gibi klasörler var, sadece bu kadar bilgim var @darkcrak xbedirhanx 2 yıl önce
    • Siz yine de virüs tarayın bilgisayarınızda @xbedirhanx darkcrak 2 yıl önce

    Virüsle filan alakası yok.

    Aygıt değil "Klasör"dür o.

     "live tv, remote, media" klasörlerine bakarsan IP TV yazılımı gibi bir yazılım (herhangi IP Tv desteği olan, mesela VLC player) gibi bir yazılımın açtığı sıradan bir klasördür.

    Panik yapacak bir durum yok.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Simgesi klasör simgesi değildi ve sağ tıklayınca aygıtı kaldır seçeneği vardı. Sildim. Umarımmsıkıntı olmaz. @hakan xbedirhanx 2 yıl önce
    • Sorunu tam anlatmadığı için virüs anladım ben yani kendi kendine yüklendi sandım bir uygulama ile. darkcrak 2 yıl önce
    • Hocam hibir uygulama yüklemedim kendi kendine geldi. Zaten mcafee aynı ip adresine uyarı vermişti. @darkcrak xbedirhanx 2 yıl önce