SupTab nedir? SupTab nasıl kaldırılır?

0

SupTab veya SubTab olarak adlandırlan uygulama bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Pek çok anti-malware uygulaması tarafından Adware.SupTab veya Adware.SubTab olarak tespit edilir. SupTab veya SubTab, potansiyel istenmeyen yazılım grubuna girer. Bu tür reklam yazılımları internet sitelerinde gezinirken bilgisayarlarınızda reklamlar gösterir ve rahatsız edici pencereler açarlar.

Aşağıdaki çözümde SupTab reklam yazılımının nasıl kaldırılacağı anlatılmıştır. 

SupTab nedirSupTab nasıl kaldırılırSupTab nasıl silinir?

hakan hakan (14052)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  SupTab nedir?

  SupTab , SubTab bir tür reklam yazılımıdır.  Reklam yazılımları arama motorları üzerindeki arama sonuçlarını değiştirebilir, web sitelerinde gezinirken size reklamlar gösterebilirler. Aynı zamanda internet üzerindeki aktivitelerinizi kontrol eder ve raporlarlar.  Reklam yazılımları potansiyel istenmeyen yazılım grubuna girerler ve bilgisayardan kaldırılmalıdırlar.

  SupTab , SubTab virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermek gibi bir amacı yoktur. Fakat CPU ve ram kullanarak bilgisayarınızı yavaşlatır ve sorunlara yol açabilir.

  Teknik adı ile  Adware.SupTab veya Adware.SubTab  olarak adlandırılan bu reklam yazılımı, adware,  bilgisayarınıza ücretsiz bir yazılım ile birlikte kurulmuş olma ihtimali çok yüksektir.

  SupTab bilgisayarınıza kurulduğunda Program klasörü altına kendini kopyalar. C:\Program Files\SupTab 
  altına şu dosyaları kopyalar BHOEnabler.exe, SuptlePluginServiceUpdate.exe ve SupTab.dll.

  Bu dosyalar bilgisayarınız açıldığında SupTab , SubTab programı olarak hafıyaza yüklenir ve çalışmaya başlar.

  Muhtemelen Denetim Masası > Programlar ve Özellikler altında SupTab veya SubTab adı ile reklam yazılımını görebilirsiniz.

  SupTab nasıl kaldırılır? SubTab nasıl kaldırılır?

  SupTab , SubTab  kaldırmak için Emsisoft Anti-Malware programından yararlanacağız. Emsisoft Anti-Malware programı ücretli ve ücretsiz sürüme sahip. Ücretsiz olan sürümü bizim işimizi görecektir. Emsisoft Anti-Malware SupTab , SubTab  gibi reklam yazılımlarını, potansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak kullanabileceğiniz çok güzel bir program. Mutlaka bilgisayarınızda bulunmalı.

  1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? linkinden SupTab kaldırma için gerekli programı indirin.

  2. SubTab kaldırma için gerekli olan Emsisoft Anti-Malware programının nasıl kullanıldığı linkte de anlatılmıştır. Kurulumu linkte anlatıldığı gibi yapın.

  3. Emsisoft Anti-Malware kurulumunu çalıştırdıktan sonra  Ücretsiz yazılım modu (sadece tarayıcı, koruma yok) tıklayın.

   Emsisoft Anti-Malware güncelleme


    
  4. Emsisoft Anti-Malware güncelleme ve bazı ayarlarının olduğu bir ekran ile karşılaşacaksınız.

   Emsisoft Anti-Malware güncelleyici ayarları
    
  5. Gizlilik ve Çevrimiçi Güncelleme ayarlarını değiştirmenize gerek yok. İleri butonun basın ve Emsisoft Anti-Malware kendini güncellesin.
  6. Güncelleme bittikten sonra Şimdi bilgisayarı temizle butonuna basın
   .
   Emsisoft Anti-Malware güncellemeleri indirme
    
  7. Potentially Unwanted Programs (PUPS) ekranı potansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak için tasarlanmış bir ekrandır. Emsisoft Anti-Malware, farkında olmadan yüklediğiniz pek çok gereksiz yazılımı kaldırma yeteneğine sahiptir. Potansiyel İstenmeyen Programlar bilgisayarınızın performansını ve hızını olumsuz etkiler. Bazı durumlarda da sorunlara yol açar. Bu ekranda PIPS algılamasını etkinleştir EVET seçin ve İleri butonunu tıklayın.

   Emsisoft Anti-Malware potansiyel istenmeyen programlar
    
  8. Bilgisayarı temizle ekranında Derin Tarama’yı seçin ve TARA butonuna tıklayın.

   Emsisoft Anti-Malware derin tarama
    
  9. Emsisoft Anti-Malware, malware taramasını bitirdiğinde Tarama Tamamlandı başlığı altında bilgisayarınızda bulunan malware zararlı programlar listelenecektir.
  10. Bunların tamamını seçtikten sonra Seçilen nesneleri karantinaya al butonuna tıklayın. Bu ekranda Seçili nesneleri sil butonu varsa zararlıları doğrudan silebilirsiniz de. Sil butonu çıkarsa sili tercih edin.

   Emsisoft Anti-Malware tarama tamamlandı
    
  11.  Daha sonra karşınıza bir şöyle uyarı gelirse:
   Bazı algılamalar şuan için silinemedi. Temizlemeyi tamamlamak için yeniden başlatma gerekli. Şimdi sistemi yeniden başlatmak için lütfen tüm açık belgelerinizi ve programlarınızı kayıt edin. Açık belgerinizi kayıt edin ve TAMAM butonunu tıklayın. Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve silinemeyen malware yazılımlar silinecektir.
   Emsisoft Anti-Malware bilgisayarı yeniden başlat

  Yukarıda anlatılan adımları uygulayarak SupTab kaldırma veya SubTab kaldırma işlemini sonlandırın. SupTab , SubTab reklam yazılımı bilgisayarınızdan silinecek, varsa diğer zararlı yazılımlar Emsisoft Anti-malware tarafından temizlenecektir.

  Bu tür reklam programı sorunu tekrar yaşamamak için ücretisz programların kurulumlarında dikkatli olmanızı öneririm.  Ücretsiz programların kurulumlarında adware yazılımların yükleneceği küçük puntolar ile size gösterilir fakat dikkat etmezseniz siz farkında olmadan bilgisayarınıza kurulurlar. Bilgisayarınız her açıldığında bu reklam yazılımları çalışacağından bilgisayarınız yavaşlar, çalışan diğer uygulamalarda hatalar oluşur. SubTab veya SupTab  adlandırılan reklam yazılımı de ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir.

  Bir daha SubTab veya SupTab benzeri bir reklam yazılımı bilgisayarınıza bulaşırsa yukarıdaki yöntem ile temizleyebilirsiniz.

  hakan hakan (14052)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol