Sürekli Çalışan HDD

kaynak izleyicide hiç işlem yapılmadığı gözükse bile hdd çalışma sesi geliyor

pcde avira ve malwarebytes yüklü, taramalar yaptım temiz çıktı, hdtune ile taradım hdd normal çıktı.

problem ne olabilir?

leone1907 leone1907 (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD sürekli çalışıyorsa, arka planda mutlaka işlem yapılıyordur. Dosya indeksleme olabilir, ya da arka planda çalışan bir antivirüs programı tarama yapıyor olabilir.

    Bir de bilgisayarın RAM'i yeterli gelmiyor olabilir. Eğer bilgisayar RAM'i yeterli degilse o zaman bilgisayar diskte bir dosya (Pagefile.sys) oluşturur ve bunu RAM gibi kullanmaya başlar.

    Pagefile.sys sistem sürücüsünde bulunur (örneğin C:).  Pagefile.sys dosyasının boyu oldukça yükseltir.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bu cmd komutunu çalıştırı açarak giriniz. Bu komut Yanıtsız uygulamaları sonlandırır. Ayrıca "Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle" den "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" 'e tıklayın. Devamında, Güç Seçenekleri sekmesi açılacaktır ve En yüksek işlemci durumu seçenekleri Pilde ve Pirize takılıyken seçeneklerini %95 olarak ayarlayın,, Uygula ve Tamam ile çıkış yapın.

      taskkill.exe /F /FI "STATUS eq NOT RESPONDING"

      Eğer Windows 10 kullanıyorsanız

      taskkill.exe /FI "STATUS eq NOT RESPONDING"

      kawamoto kawamoto (71)