Sürekli runtime error hatası alıyorum, virüslerden bilgisayarımı nasıl temizlerim?

Merhabalar bazı exe leri açınca her zaman runtime error hatası alıyorum.Virüs programım yok onu da yükleyemiyorum.Biraz araştırma yaptım önemli bir virüs bulaşmış herhalde bazı yerlerde formatla falan gitmez sadece uyur bi süre sonra tekrar uyanır yazmışlar.Nasıl temizleyebilirim?

tufannnnn tufannnnn (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Bilgisayarınızın temizleme işlemi için birkaç program kullanmanız gerekebilir.Aşağıdaki programları sırasıyla kurup temizleme işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızın virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan arındırılmış olduğundan emin olabilirsiniz.

    Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Yukarıdaki yazılımlar ücretsiz ve %100 güvenilir yazılımlardır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      bunları yaptım üstüne bir de kaspersky virus removeri kurup tarattım 2000 küsür virüs varmış sonra da format attım çözüldü sorunum teşekkürler :)

      tufannnnn tufannnnn (3)