Sürücü harf ve yolu değiştir aktif değil

yeni taşınabilir harddisk aldım. pc ye takınca çalışıyor ama vindows görmüyor diski.

yönet e girip harf atamaya çalıştım ama o harf atama yeri pasifti.

ne yaptıysam olmadı. yardımcı olursanız sevinirim.

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Disk Yönetiminden diski sil ve yeniden oluştur, daha sonrada biçimlendir. Bunları yaptığında harf ataması otomatik olarak yapılacaktır.

    Elbette disk bozuk değilse..

    Edit:

    Eğer kullanabilirsen MiniTool Partition Wizard Free Edition (tıkla)

    Pek etkili ve marifetli bir programdır (araçtır), bozuk diskleri bile düzeltebilir.

    Not: Eğer MiniTool Partition Wizard ilede düzeltemezsen diski fazla zorlama. Yeni cihaz ve parçalar garanti kapsamında olduğuna göre yetkili servisine götür, düzeltilmesini iste. Hatta yenisiyle değiştirilmesinide isteyebilirsin (Zira ciddi hataları olan disklerdeki problemler düzeltilerek yeniden çalışır hale getirilmiş olsalar bile onlara çok güvenilmez, ileride eski hatalar yeniden nüksedebilir).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Dediğinizi yaptım sağ tıkladım ama silme ya da biçimlendirme ikonu pasif yine. Ürün western digital elements 2tb.

      jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Başka PC'de dene, yine aynı sonuç olursa bu harici disk bozuk demektir. temmuz 6 yıl önce
      • Mesajıma ilave yaptım. temmuz 6 yıl önce